خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

عینک آفتابی را فراموش نکنید

در اوقاتی از روز (صبح و عصر) و در فصول پاییز و بهار بیشترین اشعه ماورای بنفش به چشم برخورد

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: پرویز زرین   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

1

در اوقاتی از روز (صبح و عصر) و در فصول پاییز و بهار بیشترین اشعه ماورای بنفش به چشم برخورد می کند، در این ایام اشعه نور خورشید به صورت مایل به زمین برخورد و برمی گردد که به این ترتیب آسیب به چشم وارد می شود.

در فصل تابستان تابش و برگشت اشعه نور خورشید به زمین عمودی است، از این رو در این فصل چشم ها آسیب کمتری می بینند.

از این رو ضرورت استفاده از عینک آفتابی در صبح و عصر و فصل های پاییز و بهار یک عمل لازم برای حفظ سلامت بینایی محسوب می شود .

جهت استفاده از عینک افتابی باید بدانید که رنگ عینک هم تا حدی در میزان ممانعت از ورود نور خورشید به چشم تاثیرگذار است که البته بسته به زمان متفاوت است. به عنوان مثال باید در اوقاتی از روز با تابش نور کم از عینک هایی با رنگ روشن و در اوقاتی در روز با تابش نور شدید از رنگ تیره استفاده شود.

البته رنگ عینک به سلیقه افراد و وضعیت روحی آنان نیز بستگی دارد، به طور مثال در برخی موارد افراد افسرده مایل به استفاده از شیشه عینک به رنگ زرد هستند.

در باره فریم عینک متوجه باشید که عینک هایی با فریم کوچک مناسب برای محافظت از چشم در برابر اشعه نور خورشید نیستند. در عینک های مناسب، شیشه عینک به حدی است که مانع از ورود نور از بخش های مختلف یعنی بالا و پایین و طرفین عینک می شود.

اطمینان داریم شما به این نکته توجه دارید که با خریداری عینک از مراکز معتبر نظیر شرکت ها و عینک فروشی های معتبر نسبت به مناسب و سالم بودن آن اطمینان حاصل می کنید چون در بسیاری موارد عینک های تقلبی با مارک های معتبر را با قیمت های پایین و در مراکز غیر معتبر عرضه می کنند .

موضوع قابل توجه دیگر اینکه ضرورت استفاده از عینک برای کودکان، اگر بیشتر از بزرگسالان نباشد کمتر نیست . چشمان کودکان حساس تر و آسیب پذیرتر هستند، بنابراین به استفاده از عینک آفتابی نیاز بیشتری دارند، به نحوی که کشور استرالیا استفاده از عینک را در مهدهای کودک و دبستان ها اجباری کرده است. با توجه به شرایط به نسبت مشابه تابش نور خورشید در ایران و استرالیا می توانیم نتیجه بگیریم که لازم است بیشتر مراقب چشمان خود و نسل آیندمان باشیم.

نظـرات كـاربران

خانه مد ایران  ثریا سبزچی میگوید:
امیدوارم در اینده شاهد نمایشگاهای بیشتری باشیم
دانشجوی چاپ
وزن 61
قد 175
علاقمند به مدلینگ
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a