خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

چرا حساسیت به بدلیجات ؟

ده درصد زنان و یک درصد مردان در کشورهای صنعتی، به جواهرات بدلی حساسیت دارند ...

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: .   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

چرا حساسیت به بدلیجات ؟

1

ده درصد زنان و یک درصد مردان در کشورهای صنعتی، به جواهرات بدلی حساسیت دارند. این کالاهای ارزا ن قیمت اغلب از فلز نیکل تهیه می شوند. پژوهشگران آلمانی دلیل حساسیت پوست به این فلز را پیدا کرده اند.

هنوز چند دقیقه از بستن قفل گردنبند در پشت گردن نگذشته که پوست ملتهب می شود. ابتدا دور گردن قرمز می شود. بعد پوست شروع به خارش می کند و اگر به سرعت گردنبند را از دور گردن بازنکنید حساسیت ناگهانی تا جایی پیش می رود که پوست تاول می زند. تعداد کسانی که چنین تجربه ای داشتند، کم نیست. پژوهشگران آلمانی می گویند جواهرات بدلی ارزان قیمت که اغلب از جنس نیکل هستند در تماس با پوست، ذراتی آزاد می کنند که موجب تحریک سیستم ایمنی می شود. سیستم ایمنی این ذرات را به اشتباه باکتری شناسایی می کند و در برابر آنها واکنش نشان می د هد.

پزشکان از سال ها پیش می دانند که یک عامل خارجی موجب بروز چنین حساسیتی می شود. در این مورد نیز مانند بسیاری از حساسیت های دیگر آنتی بادهای موجب التهاب، خارش و تاول زدن پوست می شوند. اما برای شروع چنین واکنشی، ابتدا بایستی دسته ای از گلبول های سفید که به سلول های تی معروف اند فعال شوند. این سلول ها زمانی فعال می شوند که سیگنالی خارج از بدن دریافت کنند. این سیگنال خارجی تا کنون شناخته شده نبود.

یون های نیکل واکنش سیستم ایمنی را برمی انگیزند

پژوهشگران آلمانی که در مورد "حساسیت " تحقیق می کنند می گویند گیرنده هایی به نام گیرنده TLR4 در این پروسه دخیل است. این گیرنده در سطح خارجی دسته مشخصی از سلولهای تی قرار دارد. پژوهشگران آلمانی با دستکاری ژنتیکی موش های آزمایشگاهی نقش این گیرنده را بررسی کردند.

این گیرنده زمانی روشن می شود که پروتئین شناخته شد ه ای روی آن بنشیند. این پروتئین در ساخت پوشش خارجی دسته ای از باکترها شرکت می کند. یون های نیکل درست مانند این پروتئین عمل می کنند و گیرنده TLR4 را روشن می کنند. جواهرات بدلی که از فلز نیکل ساخته می شوند در تماس با پوست مرطوب شده و یو ن های نیکل را آزاد می کنند. این یون ها درست روی این گیرنده ها نشسته و موجب واکنش سیستم ایمنی بدن می شوند. واکنشی که مشابه واکنش بدن در برابر هجوم باکتری هاست.

برای پژوهشگرانی که در مورد حساسیت ها تحقیق می کنند گیرنده TLR4 گیرنده شناخته شده ای است. نقش TLR4 در حساسیت به گردو خاک خانگی نیز پیش از این مشخص شده بود. در موارد شدید حساسیت به گردوغبار این گیرنده ها کاملأ بلوکه شده و حتی زمان ورود باکتری ها به بدن نیز از کار می افتند. پژوهشگران می گویند در مقایسه گرد وغبار، یو ن های نیکل آسیبی به این گیرنده نمی رسانند.

خانه مد - khanehmod

نظـرات كـاربران

خانه مد ایران  ب میگوید:
خیلی زشته که کامنتهای اسپم تبلیغاتی خرید رو به جای کامنتهای درست و حسابی اکسپت کردین یعنی یه نفر که زبان بلد باشه تو مجموعه شما پیدا نمیشه؟
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a