خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

شیوه های بومی حفظ زیبایی

زیبایی هدیه ای خدادادی به تمامی زنان جهان است . زنان به خوبی می دانند زیبایی چیست و چگونه باید ...

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: -   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

شیوه های بومی حفظ زیبایی

1

زیبایی هدیه ای خدادادی به تمامی زنان جهان است . زنان به خوبی می دانند زیبایی چیست و چگونه باید زیبایی را حفظ کنند . از گذشته های دور بدین سو زنان به صورت تجربی و بر اساس امکانات در دسترس خود به راه حل هایی دست یافته اند تا وجوه بیرونی و صوری زیبایی خود را تواوم بخشند . در ادامه برخی راههای مورد توجه زنان در کشورهای شاخص چهارگوشه این کره خاکی را که برای حفظ زیبایی مورد توجه قرار دارد می توانید مطالعه کنید .با این توضیح که با گسترش ارتباطات این شیوه ها در حال توسعه و پخش شدن د رسرتاسر جهان می باشند .

ايران

بند انداختن از جمله شيوه هاي مرسوم اپيلاسيون در خاورميانه و جنوب شرقي آسيا است كه منشا آن به ايران برمي گردد. زنان ايراني به كمك يك نخ كتان نازك كه بين گردن و دو دست قرار مي گيرد، موهاي زايد را برمي داشتند. اين همان كاري است كه با موم گرم و سرد هم مي توان انجام داد با اين تفاوت كه نخ سبب كش آمدن پوست نمي شود و وسيله اي عالي براي برداشتن موهاي نواحي حساس به ويژه موهاي صورت و ابرو است. درد بند كمتر از درد موچين است و كار هم سريع تر به اتمام مي رسد. امروزه استفاده از بند در بسياري از كشورها از جمله اسپانيا و كانادا بين زنان مرسوم است.

هندوستان

در تمامي نواحي جنوب آسيا استفاده از آرد نخود براي پاكسازي و لايه برداري پوست و مقابله با آكنه امري رايج است.

زنان اين كشور آرد نخود را با آب يا چاي مخلوط كرده و به شكل خمير در مي آورند و بعد روي صورت مي مالند تا جايي كه پوست كاملا پاك شود و در نهايت پوست را مي شويند.

بعد از انجام اين كار پوست كاملا نرم و تميز است.

در ضمن در اين كشور مردم از همين خمير و در كنار آن از آب ليموترش براي سفيد كردن آرنج و زانوهاي خود استفاده مي كنند.

روسيه

مردم روسيه صورت هاي شاداب و جواني دارند. اكثر زنان سنتي اين كشور علاقه اي به استفاده از وسايل آرايشي نداشته و معتقد هستند دليل زيبايي پوست شان نوشيدن روزانه كفير است.

كفير نوعي نوشيدني پُركالري و غني از باكتري هاي پروبيوتيك، كلسيم، پروتئين، ويتامين ها به ويژه ويتامين B و ريزمغذي ها است. بررسي هاي فراوان نشان داده مصرف كفير سبب هضم بهتر مواد غذايي مي شود و همين موضوع بر طراوت و زيبايي پوست اثر مي گذارد.

نيجريه

نيجريه اي ها از نوعي درخت كه در 20 كشور آفريقايي از سنگال تا سودان رشد مي كند و ساحل نام دارد، روغني مي گيرند به نام كارتيد كه از آن هم به عنوان يك ماده غذايي و هم كرم مرطوب كننده پوست استفاده مي كنند. طبق گفته اطباي سنتي آفريقا اين شيره مي تواند انواع ناراحتي هاي پوستي از جمله اگزما و آكنه را برطرف كرده و براي سرماخوردگي نيز بسيار مفيد است.

مردم نيجريه ميوه درخت ساحل را جمع مي كنند و بعد از خشك شدن آن را مي جوشانند. روغني كه روي سطح آب مي آيد را جمع مي كنند و معتقدند اين روغن غني از مواد طبيعي ضد حشره است.

در ضمن خواص ضد التهابي و ضد ميكروبي هم دارد. مردم نيجريه حين سرماخوردگي و گريپ شدن بيني اين روغن را به اطراف بيني خود مي مالند و در صورت داشتن گلودرد آن را مي خورند و براي زيباتر شدن و مرطوب نگه داشتن پوست شان روي بدن مي مالند.

ژاپن

از جمله شيوه هاي زيبايي كه مردم ژاپن به آن علاقه بسياري دارند حمام كردن با گياهان و عرقيات معطر است. ژاپني ها معتقدند حمام كردن نوعي مديتيشن است كه نه تنها جسم بلكه روح را هم پاك مي كند. به همين دليل اكثر ژاپني ها هر شب قبل از خوابيدن دوش مي گيرند. آن ها ابتدا بدن خود را به كمك يك برس دسته بلند ماساژ داده و ناپاكي را بيرون مي كشند و در نهايت با آب ولرم خود را شست و شو مي دهند. بعد وان را با آب داغ پُركرده و در آن گل و برگ هاي معطر مي ريزند و براي آن كه بدن شان خوشبو و پوست شان پاك شود مدتي در آن مي خوابند. اين كار سبب طراوت اپيدرم و شادابي پوست آن ها مي شود.

برزيل

برزيلي ها مدت ها است از گياه آواكادو هم به عنوان يك ماده غذايي و هم زيبايي استفاده كرده و از آن ماسك صورت، شامپو و كرم مرطوب كننده تهيه مي كنند. اين گياه از 500 سال قبل از ميلاد مسيح در مناطق لاتين آمريكايي كشت مي شده است و مملو از چربي هاي مونوي غيراشباع و 20 نوع ريزمغذي متفاوت شامل ويتامين هاي A ، C، B6، E، روي، آهن و پتاسيم است.

مصرف چربي آواكادو سبب كاهش كلسترول خون، التهاب ها و كاهش ترشح انسولين مي شود و محرك بازسازي سلولي است. برزيلي ها ميوه اين گياه را با شير و شكر مخلوط مي كنند و روي پوست شان مي مالند. حتي معتقدند نوشيدن اين مايع سبب روشن شدن پوست به ويژه پوست هاي سياه مي شود.

آلمان

آلماني ها توجه بسيار زيادي به حمام پا دارند. بر خلاف كانادايي ها كه به زيبايي پاهاي شان اهميتي نمي دهند، آلماني ها توجه بسياري به اين موضوع دارند و هر شب سعي مي كنند براي 20 دقيقه پاهاي شان را در حمامي از آب ولرم و نمك و روغن هاي گياهي قرار دهند. بعد پاها را با سنگ پا ماساژ مي دهند و از يك كرم مرطوب كننده استفاده مي كنند .

خانه مد - khanehmod

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a