خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ارکستر 200 نفره «کارمینا بورانا» را در ایران می‌نوازد

9 اسـفـنـد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- گروه کر شهر تهران و گروه کر فرهنگسرای بهمن روزهای میانی اسفند ماه سال جاری یکی از معروف ترین آثار کارل ارف یعنی "کارمینا بورانا" را برای علاقه مندان موسیقی اجرا می کند.

در این کنسرت که ساعت 21:30 روزهای 16 تا 18 اسفند به رهبری مهدی قاسمی در تالار وحدت اجرا می شود اثر محبوب و مشهور "کارمینا بورانا" کارل ارف با همراهی یک ارکستر 200 نفره متشکل از خوانندگان و نوازندگان برای علاقه مندان موسیقی اجرا خواهد شد.

در این کنسرت گروه کُری با 145 خواننده، گروه کُر کودکان با 20 خواننده و همچنین ارکستری با 35 نوازنده شامل سازهای زهی، بادی چوبی، بادی برنجی، سازهای کوبه ای و پیانو به اجرای "کارمینا بورانا" می پردازند.

"کارمینا بورانا" قطعه آهنگی اثر کارل ارف در فاصله سال های 1935 و 1936 بر اساس مجموعه ای از اشعار قرون وسطی که اوایل قرن 19 میلادی در صومعه ای در باواریا پیدا شد، ساخته شده است. این اثر از عظیم ترین و مشهورترین قطعات موسیقی کلاسیک در جهان است.

گروه کر شهر تهران در سال 1378 توسط مهدی قاسمی تشکیل شد. این گروه در کنار اجرای رپرتوار کلاسیک خود شامل قطعاتی از دوره باروک تا معاصر، قطعاتی از موسیقی محلی ایران، آثار آهنگسازان معاصر ایرانی، موسیقی فیلم را نیز به اجرا گذاشته و همچنین در ضبط آثار آهنگسازان معاصر ایرانی مشارکت داشته است.

گروه کر فرهنگسرای بهمن نیز در سال 1380 تشکیل شد و تا کنون کنسرت های متعددی در تهران و شهرستان ها اجرا کرده است. این گروه به مدت 8 سال پیاپی در جشنواره بین المللی موسیقی فجر حضور داشته و 2 بار در سال های 1388 و 1391 رتبه برتر این جشنواره را بدست آورده است. این گروه با هنرمندانی همچون مهدی قاسمی، میلاد عمرانلو، آرش گوران، بابک میلانی و منصور حقی همکاری داشته است و در حال حاضر آرش فلاحی رهبری آن را بر عهده دارد.

مهدی قاسمی از فارغ التحصیل دانشگاه هنراست. وی از حضور اساتیدی چون زنده یاد حشمت سنجری، شریف لطفی، احمد پژمان، کامبیز روشن روان، هوشنگ کامکار، و مهربانو توفیق بهره گرفته است.

این هنرمند در سال 1376 به کشور ارمنستان سفر کرد و به تحصیل نزد پروفسور اداوارد میرزویان پرداخت. او همچنین از سال 1385 تا 1387 در شهر تورنتو کانادا نزد نورهان آرمان رهبر ارکستر "تورنتو سینفونیا" به تکمیل دانسته های خود در زمینه رهبری پرداخت. این هنرمند در حال حاضر به عنوان مدرس با دانشکده موسیقی دانشگاه هنر همكاری دارد و به رهبری گروه کر شهر تهران مشغول است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a