خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

بدلی‌جات یا زیورآلات اصل؛ کدام را انتخاب می‌کنید؟

30 بـهـمـن 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- مهمترین صنایع دستی که از ایران به کشورهای خارجی صادر می شود زیورآلات است. مهر گزارش کرده است که این کالای با ارزش بیش از 623 میلیون دلار حدود 85 درصد از میزان صادرات صنایع دستی را به خود اختصاص داده است.

خارجی ها پس از زیورآلات به شیشه های سنتی علاقه نشان داده اند و دومین کالای مهم صادراتی و از پرطرفدارترین صنایع دستی ایران، شیشه های سنتی هستند. اما نباید فراموش کرد که زیور آلات بومی و محلی ایران به دلیل بازارهای خارجی از جمله چین و همچنین علاقه عمومی به طرح های زیورآلات غربی و طرح های قدیمی روس در سال های اخیر صدماتی هم دیده است.

قدمت استفاده از زیورآلات در ایران نامشخص است. حتی در گورهای 5 هزار ساله شهرسوخته و جیرفت هم زیورآلات متعددی یافت شده است.

یک استاد کار زیورآلات سنتی به خبرگزاری میراث فرهنگی گفته است: "موانع و مشکلاتی از قبیل بیمه، زمان بر بودن مدت آموزش و نبود حمایت مسئولان از جمله مشکلات صنعتگران هنر زیورآلات است."

در سال های اخیر استقبال از بدلی جات نیز در ایران بسیار افزایش پیدا کرده است. استقبالی که البته با دو تحلیل کاملا متفاوت روبه رو است.

دخترجوانی که خریدار بدلی جات است، معتقد است نوع نگاه ها به زیورآلات تغییر کرده و اکثر خریداران در پی "ست کردن" رنگ زیور آلات خود با رنگ لباسشان هستند. به همین خاطر دیگر پول زیادی برای خرید زیورآلات گران پرداخت نمی کند. اما فروشندگان به خصوص طلا و نقره در ایران نظر مخالف دارند. آنها معتقدند که خریداران بیشتر از قشر کم درآمد جامعه اند و توان خرید طلا و نقره را ندارند. به همین دلیل به دنبال خرید بدلی جات هستند

بدلی جات به ایران وارد هم می شود. کشورهای امارات، چین، هند و تایلند عمده ترین سهم را در صادرات بدلی جات به ایران دارند. چین به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده بدلی جات شناخته شده است که سالانه بیش از پنج میلیارد دلار از محل صادرات بدلی جات کسب درآمد می کند.

در حالی که ایران سهم قابل توجهی در صادرات زیورآلات قیمتی دارد اما در مقابل از کشورهای کره، ایتالیا، ترکیه، آلمان، هنگ کنگ، فرانسه، بحرین، سوریه و اسپانیا بدلی جات به ایران وارد می شود. زیبایی و تنوع بدلی جات در سال های اخیر بسیاری را مشتاق خرید کرده است. البته قیمت مناسب در مقایسه با زیورآلات اصل، دلیل دیگر استقبال خریداران است.

شما چطور؟ علاقه مند و خریدار بدلی جات هستید و یا زیورآلات اصل؟

عکس ها: رامین رحمانی نژاد - بازار وکیل شیراز

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a