خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

گالری گردی در آخر هفته/ 11 افتتاحیه در یک روز

16 بـهـمـن 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- جمعه 18 بهمن ماه گالری های تهران روز شلوغی را پیش رو خواهند داشت. در این روز گالری ها میزبان 11 نمایشگاه جدید خواهند بود.


گالری های تهران آخر این هفته روز شلوغی را پیش رو خواهند داشت. در این روز 11 نمایشگاه افتتاح خواهد شد و سایر گالری ها نیز همچنان میزبان نمایشگاه های هفته گذشته خود خواهند بود.

افتتاحیه نمایشگاه های جدید

گالری راه ابریشم؛ از18 تا 28 بهمن ماه میزبان نمایشگاه گروهی عکس با عنوان "رد پا" خواهد بود. در این نمایشگاه آثاری از سامویل آراندا، علی و رامیار، مهدی منعم، صبا علیزاده، بابک کاظمی، سعید حاتمی در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

گالری شکوه؛ از جمعه 17 بهمن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی های جواد علمداری با عنوان ˝انعکاس˝ می شود.

علمداری در این نمایشگاه 17 اثر آبستره رنگ روغن و اکریلیک بر روی بوم ارائه می دهد که کوچکترین آن 130 در 120 و بزرگترینش 300 در 120 سانتی متر است.

در نمایشگاه نقاشی "انعکاس" تاثیر نور و سایه بر روی آب به تماشا گذاشته می شود. هنرمند در این آثار تحت تاثیر فرم هایی از طبیعت است که بر روی آب تشکیل می شوند، او ابتدا از این انعکاس عکس می گیرد و بعد با الهام از عکس ها، رنگ و بافت های موجود در آن را بر روی بوم منعکس می کند.

نمایشگاه نقاشی های "انعکاس" تا 23 بهمن ماه در گالری شکوه واقع در فرمانیه،بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، شماره 19 دایر خواهد بود و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 16 الی 20 از این آثار دیدن کنند.

گالری گلستان از 18 بهمن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی رضا پور زرین می شود . این نمایشگاه تا 23 بهمن ماه ادامه دارد. گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، شماره 34 از ساعت 16 تا 20 میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری محسن نیز از 18 تا 30 بهمن ماه میزبان نمایشگاه عکس ماهور زهرایی با عنوان درخت گندم می شود.

گالری محسن در خیابان ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش،بلوار مینای شرقی، پلاک42 واقع است.

گالری آتبین؛ از 18 تا 22 بهمن ماه میزبان نمایشگاه انفرادی کلاژ فهیمه عبدالله زاده می شود.

گالری آتبین در خیابان ولی عصر، جنوب چهارراه پارک وی، انتهای کوچه تورج، کوچه خاکزاد، شماره 42 واقع است.

گالری زیرزمین دستان از 18 تا 26 بهمن ماه میزبان نمایشگاه هادی فلاح پیشه با عنوان دانستنی ها ( تکنیک های ایرانی) می شود.

زیرزمین دستان در خیابان فرشته، خیابان بیدار،شماره 6 واقع است.

گالری آن از 18 بهمن ماه میزبان دو نمایشگاه نقاشی و کمیک استریپ می شود. گالری آن میزبان نمایشگاه نقاشی تبسم تهم می شود و بنیان فرهنگی و هنری آن میزبان نمایشگاه دو نفره کمیک استریپ نایل ایباروالا و احسان خوشبخت خواهد بود. این دو نمایشگاه تا 30 بهمن ادامه خواهد داشت.

گالری آن در ونک، خیابان سئول، بالاتراز سه راه بهشتی، کوچه زرین شماره 10 واقع شده است.

گالری ساربان از روز جمعه 18 بهمن ماه میزبان نمایشگاهی از نقاشی های محمد معمارزاده با عنوان نگاهی نو به سنت می شود.

این نمایشگاه شامل 14اثر نقاشی است که با تکنیک رنگ روغن در ابعاد مختلف حداقل سایز 90 در130 و حداکثر 110 در150 سانتی متر روی بوم خلق و تمام آثار در سال 92 اجرا شده است.

نمایشگاه نقاشی نگاهی نو به سنت از روز جمعه 18 بهمن ماه از ساعت 16 تا 20 افتتاح می شود و تا 28 بهمن ماه همه روزه بجز سه شنبه ها ادامه دارد.

علاقمندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی،خیابان صابونچی(مهناز)، کوچه مهماندوست،شماره 8 مراجعه و یا با شماره تلفن 88504226 تماس حاصل نمایند.

گالری هما؛ از 18 تا 29 بهمن ماه میزبان نمایشگاه انفرادی نقاشی حسین تمجید می شود.

مجموعه پرتره هایی از سهراب سپهری، فریدون آو، آیدین آغداشلو، پرویز تناولی، بهمن محصص، فریده لاشایی، منیر فرمانفرمائیان، فرهاد مشیری، رضا درخشانی و صادق تیرافکن در این نمایشگاه به نمایش درمی آید.

این نمایشگاه تا 29 بهمن ماه ادامه خواهد داشت. گالری هما درخیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی شماره 8 واحد 1 واقع شده است.


گالری والی؛ از 18 تا 29 بهمن ماه میزبان نقاشی مریم چتر زرین با عنوان پستوی زندگی خواهد بود. گالری والی در میدان ونک، خیابان خدامی، شماره 72 واقع شده است.

گالری هفت ثمر از 18 تا 23 بهمن ماه میزبان نمایشگاه عکس مینا شجاعی خواهد بود.

گالری هفت ثمر درخیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم شماره 8 واقع شده است.

ادامه نمایشگاه های هفته های گذشته

موسسه صبا از روز 14 بهمن ماه میزبان بخش رقابتی جشنواره تجسمی فجر شد. این نمایشگاه که در برگیرنده 909 اثر است تا 5 اسفندماه ادامه خواهد داشت. در بخش رقابتی جشنواره ششم 901 اثر از 800 هنرمند در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت که در این نمایشگاه 30 مجسمه، 35 سرامیک، 110 نقاشی، 254 خوشنویسی، 166 نگارگری، 64 عکس، 146 تصویرسازی، 54 پوستر و 132 کاریکاتور در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

گالری بوم؛ تا 17 اسفند ماه همچنان میزبان نمایشگاه مروری بر آثار غلامحسین نامی با عنوان "شور سپید" خواهد بود. روز جمعه 11 بهمن ماه در گالری بوم فیلم مستندی درباره غلامحسین نامی اکران خواهد شد و نامی در حاشیه این نشست به پرسش های حاضران پیرامون شور سفید پاسخ خواهد داد.

این نمایشگاه بر ارائه سه دوره از مهم ترین دوران کارى نامى تمرکز دارد و در آن علاوه بر 26 نقاشى، دو حجم نیز به تماشا در مى آید؛ برخى آثار این مجموعه نخستین بار است پیش روى مردم قرار مى گیرد، خاصه دو تابلوى نقاشى که در دو سال اخیر خلق شده اند و تعدادى از آن ها به رغم نیم قرنى که از حیاتشان مى گذرد کمتر دیده شده اند مانند همین دو حجم و تعدادی نقاشى که از سال 1344 به روى دیوار بوم مى روند.

گالرى بوم در خیابان ولیعصر، بالا تر از نیایش، ارمغان غربی، پلاک 11 دایر است و علاقمندان می توانند همه روزه به غیر از شنبه ها از ساعت 17 تا 20 از این آثار دیدن کنند.

گالری اثر: تا 23 بهمن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی سمیرا علیخان زاده با عنوان "رفتن اما بازماندن" خواهد بود. این نمایشگاه نهمین انفرادى علیخانزاده به شمار مى آید؛ "رفتن اما بازماندن" درباره بى زمانى و بقاى زیبایى ست.

در این مجموعه، محور تمامى آثار تصویر زنى هجده ساله است که اگر زنده بود 96سال داشت. هر یک از 8 اثر به نمایش درآمده که به روش و زبان دیدارى مستقلى از دیگرى خلق شده، روایتى متفاوت از مفهوم نامیرایى شکوه، جلال و تداوم آن در عین گذر از زمان و مکانى معین است. ایده "زمان و بازیابى" از شاخصه هاى آثار این بانوى هنرمند است که به زبانى معاصر و با بهرمندى از مدیوم هاى مختلف هنرى آن ها را مى آفریند؛ نقاشى هاى او در واقع کانسپچوال آرت هایى هستند که جداى از معناى درونىشان، فرم هاى مفهوم برانگیز دارند. نمایشگاه "رفتن اما بازماندن" تا 23 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

گالری اثر واقع در خیابان ایرانشهر ،رو به روی خانه هنرمندان ،شماره 16 واقع است و علاقمندان می توانند از این آثار یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 11 تا 20 و جمعه ها از ساعت 16 تا21 دیدن نمایند . گالری اثر شنبه ها تعطیل است.

گالری آریا؛ تا 21 بهمن ماه میزبان نمایشگاه گروهی مجسمه دومین کارگاه آموزشی مجسمه سازی با چوب به سرپرستی محمد حسین عماد خواهد بود. این کارگاه تابستان 1392 در شهر لاهیجان برگزار شد. آثار ارائه شده در این نمایشگاه حاصل این دوره آموزشی است.

در این نمایشگاه مجسمه هایی از بیژن اسدی، نیما جراح باشی، نازلی شیرمحمد، مریم عماد، آناهیتا عناصری، راضیه کیوان پور، مهرگان میثمی، نگار نادری پور، شیدا انوری و هوشنگ هاتفی در معرض دید قرار گرفت.

گالری آریا در خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از سه راه دکتر بهشتی، کوچه زرین، پلاک 10 واقع شده است.

گالری خاک تا 21 بهمن ماه میزبان قسمت بیست و یکم مجموعه ˝رازورزی˝ علی اتحاد با عنوان ˝نام گل سرخ˝خواهد بود. علی اتحاد طی یک سال و نیم گذشته کار روی سه گانه ای را آغاز کرده که نمایشگاه بهمن ماه امسال نخستین قسمت آن خواهد بود. این اثر با عنوان "نام من سرخ" اقتباسی از رمان مشهور "اورهان پاموک" است.

اثر از دو چیدمان مرتبط با هم تشکیل شده است؛ یک ویدیو-اینستالیشن و یک اینستالیشن تعاملی. چیدمان ویدیو به صورت دیالوگ ساخته شده است و تمامی متون آن از متن رمان پاموک گرفته شده است.

به گفته این هنرمند؛ "نام من سرخ" رمانی است که به تحولات سده پانزدهم و شانزدهم میلادی در امپراطوری عثمانی و همسایگان اش می پردازد. شخصیت های رمان، نقاشان نقاشخانه سلطان اند و روایت در عصری رخ می دهد که اصول نگارگری از رونق می افتند و کم کم جایشان را به اصول نقاشی غرب می دهند.

در ویدیوهای این نمایشگاه، نیکو ترخانی و علی اتحاد به عنوان اجراگر ایفای نقش کرده اند. این نمایشگاه با تهیه کنندگی آناهیتا آرت استودیو و حمایت اجرایی سام سرویس (سامسونگ) برگزار می شود.

گالری خاک در قلهک، خیابان شریعتی، خیابان بصیری، کوچه ژیلا پلاک 1 واقع شده است.

گالری جرجانی تا 21 دی ماه میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان "عقب بایست" با نمایشگاه گردانی ماهور توسی خواهد بود. در این نمایشگاه آثاری از حمید رضا اندرز، سینا اوچی، مهدی چیت ساز و سوسن هاشمیان در معرض دید قرار خواهد گرفت.

گالری جرجانی در خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، کوچه خیام، پلاک 4 واقع شده است.

آرت سنتر تا 29 بهمن ماه میزبان 3 نمایشگاه گروهی طراحی، نقاشی و نقاشی خط خواهد بود.

آرت سنتر در خیابان شریعتی، ضلع شمال غربی پل صدر، شماره 1716 واقع شده است.

گالری شیرین؛ تا 23 بهمن ماه میزبان نمایشگاه چاپ امیر نصر کم گویان خواهد بود.

همچنین گالری شماره 2 شیرین از 11 تا 23 بهمن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی شکوه توکلیان می شود.

گالری شیرین در ولنجک، خیابان هیجدهم ، پلاک 9 واقع شده است.گالری شیلا؛ تا 20 بهمن میزبان نمایشگاه نقاشی های ژیلبرت کرمی با عنوان "مجموعه ایرانی" خواهد بود.

گالری شیلا در خیابان ولیعصر، بالاتر از طالقانی، کوچه گیلان، پلاک 2، شماره 1 واقع شده است.

گالری آرته؛ تا 17 بهمن ماه میزبان نمایشگاه طراحی تارا آزرم خواهد بود.

گالری آرته در ونک، بزرگراه کردستان( پایین تر از همت) بلوار علی خانی، 20 متری گلستان، 12 متری دوم، شماره 3 واقع شده است.

گالری افرند؛ تا 18 بهمن میزبان نمایشگاه گروهی با عنوان روح مذاب خواهدبود. در این نمایشگاه آثاری از محسن حسینمردی، ندا راهی، زهرا شهامت پور، شهلا صفارزادگان، شیده ضرابی، بهشید فرهنگیان، روناک فرهنگیان، نازنین کرباسی، میترا مبین زاده، صباح میاحی منش و جیران مهدوی می شود.

گالری افرند در یوسف آباد، جهان آرا، خیابان 19 جلال حسینی شماره 48 واقع شده است.

گالری سین: تا 20 همن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی ندا تولایی با عنوان "عروسی پارسی" خواهد بود.

گالری سین در شهرک غرب، فاز 2 خیابان هرمزان، پیروزان جنوبی کوچه 12، شماره 16 واقع شده است.

گالری ماه؛ تا 20 بهمن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی شهرام کریمی با عنوان "باغ رز خاطرات" خواهد بود. گالری ماه در بلوار آفریقا، بلوار گلستان شماره 26 واقع شده است.گالری طراحان آزاد؛تا 21بهمن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی سلمان خوشرو خواهد بود. این نخستین نمایشگاه نقاشی این هنرمند است که در آن 10 پرتره اخیر او که با تکنیک کاردک خلق شده اند در معرض دید علاقمندانقرار گرفته است.. او پیش از این سه نمایشگاه عكس در همین گالرى ارائه كرده بود.

سلمان خوشرو در این نمایشگاه 10 فیگور بیان گرا با تكنیك كاردك و رنگ هاى برجسته را به نمایش مى گذارد كه آن ها را از میان 150 فیگورى كه آفریده برگزیده است ؛ موضوع نقاشی ها افرادی هستند که نقاش آنها را می شناسد و حالا سیما و سیرت آنان را به روایت رنگ ها باز معرفى مى كند ؛ هنرمند در تکاپوی هنری خود از چهار سال پیش چهره نگاری در نقاشی را آغاز كرده است با این پشتوانه دیرین كه چهره انسان آشناترین و مستمرترین تصویری است كه هر روز همه آدم ها مشاهده مى كنند.چهره هایى كه از هویت ونهاد درونى مى گویند.

گالرى طراحان آزاد واقع در مـیدان فاطـمی ، مـیـدان گلها ، مــیدان سلمــاس ، پـلاک 5 دایر است.

گالری بهزاد تا 17 بهمن ماه میزبان نمایشگاه آبرنگ، محمد صادقی فسایی سالن اصلی و نمایشگاه نقاشی مریم رفیعا(سالن غربی) خواهد بود.

گالری بهزاد دربلوار كشاورز نبش خیابان 16 آذر پلاك 284 واقع شده است.

گالری الهه تا 21 بهمن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی رضا پناهی خواهد بود. گالری الهه در بلوار آفریقا ، انتهای گلفام،بن بست امینی، شماره 3 واقع شده است.

گالری ماه مهر تا 28 بهمن ماه میزبان نمایشگاه نقاشی رضا پناهی خواهد بود.گالری ماه مهر در بلوار آفریقا، کوچه نیلوفر، شماره 7 واقع شده است.

گلری مهروا : تا 20 بهمن ماه، میزبان نمایشگاه گروهی عکس مهدی وثوق نیا،مونا بزرگی ، محمودرضا نوربخش ، مجتبی سرانجام پور ،مهسا علیخانی ، میلاد کارآموز ، حمید جانی پور ، جاوید تفضلی ،سحر مختاری، داریوش راد ، آریا ابوالحسنی،پرگل عینالو ، ستاره سنجری ، شهاب احمدلو و رضا امینیان خواهد بود. نمایشگاه گردانی این نمایشگاه را آذین راد بر عهده داشته است.

علاقمندان از ساعت 4 تا 9 عصر می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.گالری مهروا در خیابان عضدی ( آبان) جنب کافه 78 واقع شده است.

گالری برگ؛ تا 23 بهمن ماه میزبان نمایشگاه گروهی سرامیک با عنوان قالب شده است. این نمایشگاه به همت سازمان زیباسازی شهر تهران با همکاری انجمن هنرمندان سفال گر برپا شده است.. در این نمایشگاه 37 اثر از 30 هنرمند با تکنیک سرامیک به نمایش در آمده است.

آثاری از هنرمندانی چون؛ تینا ابراهیمی، بهزاد اژدری، کوروش آریش، صادق باقری، مژگان باوکی، مریم پارسازاده، منصوره پورسنگری، مهناز پژم، الهه حدادپور، پونه حسن زاده، رجحانه حسینی، آرزو زرگر، علی زمانی، فتانه سالارکیا، مسعود شیخی، عارفه صابری افتخاری، هنگامه صالح زهتاب، علی رضا طاهایی، فرزاد فرجی، زهرا قربانی، هادی محب علی، سمیه محمودی، سوگل موحدپور، لیلا نادی زاده، علی نبوی، عاطفه نساجی، زهرا نوبهار، مهدی نیکدل، فربد همت آزاد و هیربد همت آزاد در نمایشگاه "قالب" در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a