خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

انتخاب رنگ دکوراسیون منزل

یک جدول رنگ انتخاب کنید. رنگهای مورد علاقه خود را در نظر داشته باشید، بسته به فضایی که ...

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: سرویس خبر و گزارش   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

انتخاب رنگ دکوراسیون منزل

11

دوست دارید خانه تان چه حس کلی داشته باشد؟

چیزهایی که نیاز دارید:

- قلم و کاغذی برای طراحی آنچه در ذهن دارید.

- مجلات یا کتب طراحی دکوراسیون خانه برای بدست آوردن ایده

- مشورت با یک طراح دکور داخلی

مرحله اول:

یک جدول رنگ انتخاب کنید. رنگهای مورد علاقه خود را در نظر داشته باشید، بسته به فضایی که میخواهید در خانه تان ایجاد کنید: آرامش بخش یا پر انرژی، رنگها را انتخاب کنید. برای ایده گرفتن، به لباسهایی که در کمد دارید یا اشیاء مورد علاقه تان نگاه کنید. احتمال بیشتری هست که شما رنگهایی را انتخاب کنید که در لباس به شما می آید یا رنگ شیئ مورد علاقه تان است. همینطور می توانید از رنگبندی تابلوها و پوسترهایی که به دیوار است، الهام بگیرید.

برای ایده های بیشتر از کتب و مجلات دکوراسیون استفاده کنید. روی رنگبندی که برای اتاقها استفاده شده تمرکز کنید و به مبلمان کاری نداشته باشید. زیرا شکل و شمایل و مبلمان بعداً باید انتخاب شوند.

مرحله دوم:

برای انتخاب بهتر از دایره رنگ استفاده کنید. دایره رنگ را می توان از کتاب فروشی ها و فروشگاه های لوازم هنری پیدا کرد و برای انتخاب رنگ بسیار کارآمد است. از رنگهایی که در کنار هم هستند، مثل زرد و نارنجی برای خلق احساس گرمی و آرامش و لذت استفاده کنید. رنگهای متمم در نقاط انتهایی و مقابل دایره رنگ قرار دارند، مانند نارنجی و آبی. این رنگها در کنار هم احساسی از هیجان و انرژی را ایجاد می کنند که برای ایجاد یک محیط سرگرم کننده مناسب است.

مرحله سوم:

ابتدا به بخشهای مختلف خانه دقت کنید و یک یا دو رنگ را برای یک قسمت انتخاب کنید و سپس به اتاق بعدی بروید. میتوانید سایه ها و تون های دیگری از همین رنگ را به جای استفاده از چند رنگ متنوع، انتخاب کنید.

رنگ اصلی را که برای بخش اعظم خانه، مثل زمین، فرش، دیوار، مبلمان و آثارهنری استفاده می شود در نظر بگیرید. سپس از دو رنگ متمم برای ایجاد اثر آرامش بخش و نیز رنگی که در این میان کاملاً غافلگیر کننده باشد، استفاده کنید. برخلاف باور عمومی، اتاق های راحتی و استراحت نیز به رنگ نیاز دارند!

می توانید برای ایجاد اثر مشابه، از رنگهای طبیعی برای دیوارها، رویه ها، رویه های پارچه ای حباب لامپ استفاده کنید، سپس یک رنگ سرد یا آرامش بخش مانند سبز و آبی برای مبلمان، پرده و لوازم را بکار ببرید.

مرحله چهارم:

قانون 60-30-10 را در هنگام انتخاب رنگ غالب، ثانویه و رنگهای بعدی در نظر داشته باشید. رنگ غالب 60 درصد و رنگ ثانوی 30 درصد و رنگ بعدی 10 درصد از رنگهای اتاق را در برمیگیرد. رنگهای اصلی برای دیوار و اثاثیه در مرتبه های بعدی قرار می گیرند. از طیف تیره به روشن نیز می توانید استفاده کنید. رنگهای تیره در کف اتاق و رنگهای روشن برای دیوار و سقف استفاده می شوند. سقف باید روشن ترین رنگ را داشته باشد.

مرحله پنجم:

از رنگ برای ایجاد فضا و حالت های متفاوت استفاده کنید. وقتی شما رنگ را به خانه تان می آورید، در واقع بازتابی از شخصیت و احوال خود را برای بیننده منعکس می کنید.

دوست دارید خانه تان چه حس کلی داشته باشد؟ برای مهمانها رسمی و جدی باشد یا جذاب و دوستانه؟ دوست دارید اتاق خواب شما روشن و پرانرژی باشد یا گرم و آرام؟ آیا رنگهای طبیعی را ترجیح می دهید یا با هر رنگی می توانید ارتباط برقرار کنید.

مرحله ششم:

رنگهای مخالف برای خانه ای که تزیینات آن سفید یا دکور چوبی است، مناسب می نماید. استفاده از یک رنگ درخشان مثل سبز و آبی براق در کنار دکور چوبی و طلایی و چوب کاری های زینتی منظره ای دلفریب و دوست داشتنی ایجاد می کند.

نکات قابل توجه:

به خاطر داشته باشید که حتما از رنگ سیاه در جایی از خانه استفاده کنید با اینکار گویی تمام رنگها را مهار کرده اید. لازم نیست قسمت بزرگی را برای رنگ سیاه انتخاب کنید. میتوانید بخشی جزیی مانند قاب تصاویر، پایه چراغ را سیاه کنید.

اتاق و طراحی و چیدمان ان را روی کاغذی بدون رنگ بکشید و چند کپی از ان تهیه کرده و رنگهای مختلف را رویش امتحان کنید. از انتخاب رنگ اشتباهی نترسید. شما می توانید با یک طراح دکور در این زمینه مشورت کنید.

خانه مد - khanehmod

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a