خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

طراحی برای لباس

15 بـهـمـن 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- استفاده از نقاشی برای نشان دادن مدل لباس به مشتری، از سالیان دور در بین طراحان لباس رواج یافت. این شیوه، راهی ساده و کم هزینه برای توصیف و انتقال ایده طراح به بیننده است.

در قرن نوزدهم میلادی "چارلز فردریک ورث" انگلیسی با دوختن برچسب نام خود به لباس هایی که می دوخت زمینه ساز شروع طراحی مد شد. موفقیت ورث به طوری بود که او به جای اینکه مانند خیاط های دیگر از دستور مشتری پیروی کند، می توانست به آن ها بگوید چه بپوشند و به همین دلیل واژه طراح مد اولین بار برای توصیف او به کار رفت. در واقع از سال 1858 به بعد خلق پوشاک را می توان به عنوان طراحی لباس در نظر گرفت. در همان دوره بود که بسیاری از مزون های لباس شروع به استخدام هنرمندان و نقاش ها کردند تا طرح لباس ها را بکشند. طراحان لباس تصاویر نقاشی شده را به مشتری ها نشان می دادند، چون این کار بسیار ارزان تر از نمونه واقعی لباس تولید شده بود و اگر مشتری ها یکی از طراحی های آنان را می پسندیدند آن لباس را سفارش می دادند. به این ترتیب، سنت طراحی لباس به جای ارائه لباس های تکمیل شده به عنوان یک کار اقتصادی شروع شد.
یک طراح لباس ابتدا باید طریقه کشیدن اندام را به خوبی فرا گیرد و پس از آن به طراحی لباس بپردازد. طراح باید با خیاطی آشنا باشد تا مطمئن شود که طرح او قابل دوخت و اجرا هست یا نه. او باید بداند که برش های افقی وعمودی چه تأثیری روی اندام می گذارند، یا لباس مناسب اندام های چاق یا لاغر چه خصوصیاتی باید داشته باشد. برای طراحی لباس می توان از هر چیزی در طبیعت یا زندگی روزمره الهام گرفت و با بررسی و دقت در عناصر تشکیل دهنده آن مانند رنگ، بافت و... به طراحی پرداخت.
طراحان لباس به شکل های متفاوتی طراحی می کنند. بعضی ایده اولیه طرح خود را روی کاغذ پیاده می کنند، بعضی دیگر با آویزان کردن پارچه بر روی مانکن طرح را تصور می کنند و برخی نیز به کمک نرم افزارهای کامپیوتری طرح لباس را ترسیم می کنند. زمانی که طراح در مورد ایده خود به نتیجه برسد، یک طراح الگو طرح اولیه را روی کاغذ یا از طریق نرم افزارهای کامپیوتری پیاده می کند. کار طراح الگو بسیار حساس است زیرا تناسب لباس به دقت او بستگی دارد. پس از اطمینان از ابعاد اولیه، یک نمونه از لباس آماده می شود تا بر تن یک مدل واقعی تست شود و از درست بودن اندازه و ابعاد آن اطمینان حاصل شود. پس از آن با انتخاب پارچه مناسب برای آن طرح، لباس مورد نظر تولید می شود.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a