خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

«بازگشت پرندگان» به خانه هنرمندان

10 بـهـمـن 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- نخستین نمایشگاه دوره تصویرسازی محیط زیست با عنوان "بازگشت پرندگان" با نمایش آثار 20 هنرمند در خانه هنرمندان افتتاح می شود.
محمدعلی حجازی، دبیر نخستین دوره تصویرسازی محیط زیست، در گفت وگو با خبرنگار بخش تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: ایده این نمایشگاه اینگونه شکل گرفت که بعضی از هنرمندانی که دغدغه محیط زیست داشتند، به واسطه هنرشان می خواستند قدمی در راستای حفاظت از محیط زیست بردارند. اولین کار ما در این زمینه سفر به مناطق حفاظت شده همراه با هنرمندان بود. آن ها در این سفر با پرندگان و طبیعت این مناطق آشنا شدند و به واسطه هنرشان مواردی که برایشان جذاب بود را در قالب نقاشی و تصویر گری به ثبت رساندند.
او افزود: بسیاری از مناطق ایران هرساله میزبان پرندگانی است که به صورت فصلی در آنجا سکونت دارند بر این اساس فراخوانی را منتشر کردیم و از هنرمندان تصویرگر دعوت کردیم نمونه های خود را برای ما بفرستند.
جازی همچنین عنوان کرد: 268 هنرمند آثار خود را به دبیرخانه فرستاند که از بین آن ها 20 هنرمند برای شرکت در نمایشگاه انتخاب شدند. فاطمه راد پور، مهکامه شعبانی و کیانوش غریب پور هیات داوران این نمایشگاه بودند. پس از انتخاب آثار هنرمندان، دو کارگاه برای آشنایی بیشتر آن ها با انواع و اقسام پرندگان و نحوه زندگی آنها برگزار شد. هنرمندان در این دو کارگاه با نحوه زندگی پرندگان آشنا شدند.
او ادامه داد: سپس به همراه آن ها سفری به منطقه "آشوراده" از توابع گرگان و از مناطق حفاظت شده میانکاله داشتیم. این منطقه دارای 132 گونه مختلف از پرندگان است. در دو روزی که در آنجا حضور داشتیم، هنرمندان گونه های مختلف پرندگان را شناسایی کردند و هر کدام از آن ها دو اثر برای نمایش در نمایشگاه آماده کردند. از موارد قابل توجه علاقه هنرمندان ایرانی مقیم خارج از کشور برای حضور در این نمایشگاه بود. ما آثاری از هنرمندان ایرانی ساکن در سوئد، کانادا و انگلستان را نیز در نمایشگاه داریم.
حجازی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه نخستین گام این گروه است و اگر حمایت و همراهی نهادهای دیگر باشد، قطعا در سال های آینده هم شاهد برگزاری چنین نمایشگاه هایی خواهیم بود.
در این نمایشگاه آثاری از مهشید دارابی، هما رستمی شاهواری، سمانه شریفی، مرضیه صادقی، نازنین عباسی، سبا عربشاهی، ریحانه علیخانی، مرجان قائمی، آرزو قلی زاده، افروز قلی زاده، زهرا کیقبادی، گلرخ محتاج الفضل، مینا محیطیان، لیدا معتمد، رضا مکتبی، فائزه مهدوی حاجی، سارا نارستان، نسیم نوروزی، طیبه برنجی، عبدالهن حاجی وند، بنفشه حسن زاده، فاطمه رادپور، نیلوفر صداقت، میترا صداقت و مسعود مجاورآگاه به نمایش در می آید.
نمایشگاه "بازگشت پرندگان" که توسط گروه هنری "پیله بهشت" و با حمایت انجمن فرهنگی هنری تصویرگران، خانه هنرمندان ایران، شهرداری تهران و سازمان آگهی های روزنامه ایران برگزار می شود، روز جمعه 11 بهمن ماه در گالری نامی خانه هنرمندان ایران گشایش می یابد و تا 21 بهمن ادامه خواهد داشت.
خانه هنرمندان ایران در خیابان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی، باغ هنر واقع است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a