خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تدارک گالری‌های تهران برای آخر هفته هنردوستان

10 بـهـمـن 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- گالری ها و مراکز فرهنگی و هنری تهران، در هفته دوم بهمن ماه با برگزاری نمایشگاه های متنوع از هنرهای تجسمی میزبان علاقه مندان به هنر هستند.
مهدی نبوی با پیاده کردن آینه کاری سنتی ایران روی ایده های نو، نمایشگاه متفاوتی را با موضوع صلح برپا کرده است. در نمایشگاه "اِ این که منم!" 20 کار حجمی به صورت آینه کاری روی چوب به نمایش گذاشته شده است. کارها بر اساس اصول آینه کاری سنتی ایران انجام شده و تنها ایده ی آن متفاوت است.
این نمایشگاه از چهارم تا 16 بهمن ماه از ساعت 11 تا 20 و جمعه ها از ساعت 16 در گالری آن واقع در ونک، خیابان سئول، شماره 40 میزبان علاقه مندان است.
گالری آن شنبه ها تعطیل است.
گالری حنا
نمایشگاه گروهی سالانه نقاشی گالری "حنا" با حضور بیش از 30 هنرمند گشایش یافته است. این نمایشگاه که به کوشش احسان نصری و گیو شریف برپا شده، شامل آثاری از هنرمندان حوزه ی نقاشی و چاپ است.
نمایشگاه سالانه نقاشی حنا از 4 تا 14 بهمن از ساعت 16 تا 20 در گالری "حنا" واقع در خیابان دولت، بلوار کاوه، کوچه اخلاقی، خیابان جهانتاب، کوچه بیگلرپورشرقی، شماره 19 میزبان علاقه مندان خواهد بود.
گالری ترانه باران
تازه ترین نمایشگاه آثار نقاشی خط غلامحسین الطافی در گالری ترانه باران گشایش یافته است. در این نمایشگاه 59 تابلوی نقاشی خط با استفاده از تکنیک های مختلفی چون رنگ روغن، اکریلیک و مرکب در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است. در 90 درصد کارها از آیات قرآن و عبارت "بسم الله" استفاده شده و روی فرم و رنگ بندی توجه ویژه ای شده است.
نمایشگاه آثار غلامحسین الطافی از 4 تا 10 بهمن ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری ترانه باران واقع در خیابان شریعتی، پل رومی، خیابان شریفی منش، نبش کوچه لادن، شماره 27، طبقه اول میزبان علاقه مندان به هنر نقاشی خط است.
موسسه فرهنگی هنری صبا
نمایشگاه آثار نقاشی جعفر پتگر با عنوان "رنگ و درنگ" تا پایان سال تمدید شد. این نمایشگاه که از 17 دی ماه در نگارخانه خیال شرقی موسسه فرهنگی هنری صبا افتتاح شده بود، به علت استقبال مخاطبان و عموم مردم تا پایان سال به کار خود ادامه می دهد. این نمایشگاه با ارائه آثاری از دوره های مختلف فعالیت هنرمند از دهه 20 تا پایان حیات خود که بسیاری از این آثار برای نخستین بار از گنجینه های شخصی فراهم شده و نیز عکس ها، اسناد، دست نوشته ها و طرح های این هنرمند پیشکسوت و زنده نام منظری دیگر به تاریخ نقاشی معاصر ایران گشوده است.
این نمایشگاه از چهارشنبه نهم بهمن ماه تا پایان سال جاری در نگارخانه های "لرزاده" و "فرشچیان" موسسه صبا واقع در خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125 به کار خود ادامه خواهد داد.
موزه هنرهای معاصر
نمایشگاهی از آثار ایرج اسکندری و کاظم چلیپا در موزه هنرهای معاصر افتتاح شده است. در این نمایشگاه بیش از 150 اثر از آثار این دو هنرمند به نمایش در آمده است. علاقه مندان در خصوص بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه به جز جمعه ها و ایام تعطیل از ساعت 10 تا 6 بعداز ظهر به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند.
گالری زیرزمین دستان

نخستین نمایشگاه انفرادی عکس های ژوبین میراسکندری با عنوان "رو سیاهی" در گالری زیرزمین دستان گشایش یافته است. در این نمایشگاه 13 عکس در ابعاد 60×40 سانتیمتر که به شیوه آنالوگ عکاسی شده اند، روی دیوار رفته اند. در این عکس ها از المان های شهری استفاده شده و بدون دستکاری و در تاریکخانه به چاپ رسیده اند.
نمایشگاه "رو سیاهی" از 4 تا 14 بهمن ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری زیرزمین دستان به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، خیابان فرشته، خیابان بیدار، شماره 6 میزبان علاقه مندان به هنر عکاسی است.
گالری روزهای یکشنبه تعطیل است.
گالری محسن
گالری محسن این روزها میزبان نمایشگاهی از عکس های مهدی عبدالکریمی با عنوان "سیاه وحش" است. این عکاس در دومین نمایشگاه انفرادی خود عکس هایی را به نمایش گذاشته که تلفیقی از موسیقی و سکوت و نمایش فضای سورئال واقعیت اشیای شهر در شب است. در این نمایشگاه 10 عکس به صورت چاپ "فیس مانت" به نمایش گذاشته شده اند که موضوع آن ها عکاسی از مجسمه های حیوان ها در فضای شهری است.
این نمایشگاه از 4 تا 16 بهمن از ساعت 14 تا 21 در گالری محسن واقع در اتوبان مدرس شمال، خیابان ظفر شرقی، کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار می نای شرقی، شماره 42 میزبان علاقه مندان است.
گالری محسن روزهای پنج شنبه تعطیل است.
خانه هنرمندان ایران
نخستین نمایشگاه دوره تصویرسازی محیط زیست با عنوان "بازگشت پرندگان" با نمایش آثار 20 هنرمند در خانه هنرمندان افتتاح می شود. آثار این نمایشگاه از بین 268 اثر ارسالی به دبیرخانه انتخاب شده اند که شامل آثار 20 هنرمند است. موضوع آثار به نحوه زندگی پرندگان مناطق حفاظت شده ایران اختصاص دارد.
نمایشگاه "بازگشت پرندگان" که توسط گروه هنری "پیله بهشت" و با حمایت انجمن فرهنگی هنری تصویرگران، خانه هنرمندان ایران، شهرداری تهران و سازمان آگهی های روزنامه ایران برگزار می شود، روز جمعه 11 بهمن ماه در گالری نامی خانه هنرمندان ایران گشایش می یابد و تا 21 بهمن ادامه خواهد داشت.
همچنین دومین دوره نمایشگاه عکس سالانه "فواد" در خانه هنرمندان ایران برپا شده است. نمایشگاه عکس فواد تلاشی ا ست از طرف دوستداران "فواد نجف زاده"، عکاس و فیلمبردار فقید سینما که به مناسبت دومین سال در گذشت او و همچنین در زادروز تولد وی گشایش یافت، در حال برگزاری است. در این نمایشگاه 46 عکاس 70 اثر خود را از 4 تا 10 بهمن ماه در معرض دید علاقه مندان قرار داده اند.
این نمایشگاه از 4 تا 10 بهمن در تالار پاییز و میرمیران خانه هنرمندان واقع در خیایان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی، باغ هنر از ساعت 13 تا 20 ادامه دارد.
گالری هما
نمایشگاه کالیگرافی "جایگزین 3" با آثاری از علیرضا آستانه، محمد بزرگی و بابک رشوند در گالری هما گشایش یافته است. کالیگرافی نوعی نقاشی است که در آن خطوط با یکدیگر برخورد دارند و در واقع نوعی کمپوزسیون خط است. در کالیگرافی، هنرمند اشکالی به وجود می آورد که زیباست. این نمایشگاه پس از نخستین مجموعه گروهی کالیگرافی جایگزین که در دی ماه 1390 در گالری هما به نمایش درآمده بود، برگزار شده است.
این نمایشگاه از 4 تا 15 بهمن از ساعت 11 تا 19 در گالری هما واقع در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، شماره 8، واحد یک میزبان علاقه مندان خواهد بود.
گالری مس نگار
گالری مس نگار میزبان نمایشگاهی از آثار قلمزنی رضا عابدی خواهد بود. در این نمایشگاه بیش از 30 اثر حجمی قلمزنی به نمایش گذاشته خواهد شد. کارها در دو سبک متفاوت هستند و به صورت یکپارچه و با چکش کاری خلق شده اند. در این نمایشگاه بشقاب های نقش برجسته از آثار قلمزنی برای بازدید و فروش به نمایش گذاشته خواهند شد.
نمایشگاه آثار قلمزنی رضا عابدی روز پنج شنبه 10 بهمن ماه در گالری مس نگار واقع در میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، خیابان زاینده رود، مجتمع پارک پرنس، بخش تجاری، شماره 5 افتتاح می شود و تا 13 بهمن ادامه خواهد داشت.
گالری مهروا
گالری مهروا میزبان یک نمایشگاه گروهی عکس با عنوان "شادی زار" است. در این نمایشگاه 20 اثر با تکنیک های مختلف از 15 عکاس به نمایش گذاشته شده است. مهدی وثوق نیا، مونا بزرگی، محمودرضا نوربخش، مجتبی سرانجام پور، مهسا علیخانی، میلاد کارآموز، حمید جانی پور، جاوید تفضلی، سحر مختاری، داریوش راد، آریا ابوالحسنی، پرگل عینالو، ستاره سنجری، شهاب احمدلو و رضا امینیان عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.
نمایشگاه "شادی زار" از 4 تا 20 بهمن ماه در گالری مهروا واقع در خیابان کریم خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، شماره 38 از ساعت 17 تا 21 ادامه خواهد داشت.
گالری اعتماد
تازه ترین نمایشگاه نقاشی های فلورا فیض بخش با عنوان "آفرینش چهارم" با نمایش تابلوهایی با موضوع طبیعت در گالری اعتماد گشایش یافته است. 14 تابلو با تکنیک اکریلیک روی بوم که آماده شدن آن ها برای این نمایشگاه سه سال زمان برده، روی دیوار گالری قرار گرفته اند. این نمایشگاه از 4 تا 15 بهمن ماه در گالری اعتماد به نشانی خیابان نیاوران (شهید باهنر)، میدان یاسر، خیابان صادقی قمی، خیابان بوکان (دوراهی سمت راست)، شماره 4 میزبان علاقه مندان به هنر نقاشی است.
گالری ساربان
نمایشگاهی از نقاشی های "غزاله اخوان" در گالری ساربان گشایش می یابد. این نمایشگاه شامل 32 اثر است که 16 اثر با تکنیک آبرنگ و مرکب و 16 اثر دیگر با تکنیک اکریلیک روی بوم و گونی و در ابعاد مختلف خلق شده اند. آثاری که با تکنیک اکریلیک هستند، با موضوع طبیعت کار شده اند و زمان اجرای آن ها بین سال های 88 تا 92 است.
نمایشگاه نقاشی های اخوان روز جمعه چهارم بهمن ماه، ساعت 16 در گالری ساربان واقع در شهید بهشتی، خیابان صابونچی(مهناز)، کوچه مهماندوست، شماره 8 افتتاح می شود و تا 14 بهمن ادامه خواهد داشت.
فرهنگسرای نیاوران
کافه گالری فرهنگسرای نیاوران میزبان تازه ترین نمایشگاه نقاشی خط بزرگمهر اسعدی مقدم است. این نمایشگاه شامل 30 تابلوی نقاشی خط است که هنرمند سعی کرده در آن ها فرم ها و قابلیت های حروف و کلمات فارسی را با تلفیق نقاشی پررنگ تر کند. در این کارها از رنگ و سایه روشن استفاده شده و به ظرفیت های بصری حروف فارسی که می توان نگاه گسترده تری به آن داشت مورد توجه قرار گرفته است. نمایشگاه نقاشی خط بزرگمهر اسعدی مقدم از 29 دی تا 15 بهمن ماه از ساعت 14 تا 22 در کافه گالری فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقه مندان خواهد بود.
وب سایت علی حدادی اصل
نمایشگاه مجازی عکس های علی حدادی اصل از تئاتر "مکبث بیچاره" در وب سایت شخصی این هنرمند برپا شده است. این عکس ها از نمایش "مکبث بیچاره" به کارگردانی پیام عزیزی است که طی چهار سال در چهار سالن مولوی، فرهنگسرای بهمن، کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر و سالن ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر به روی صحنه رفته، گرفته شده است. این نمایشگاه در دی و بهمن ماه 1392 در سایت alihadadi.ir قابل مشاهده است.
گالری آتبین
مجموعه ای از پرتره های یاسمین خورسندی در نمایشگاهی با عنوان "آن خود دیگر" در گالری آتبین گشایش می یابد. در این نمایشگاه بیش از 30 پرتره با تکنیک خودکار و اکریلیک روی مقوا به نمایش گذاشته خواهد شد. به گفته این هنرمند، نقاشی های این نمایشگاه با نگاهی اکسپرسیو به چهره های مختلفی که هر روز در کوچه و خیابان و مترو و... آن ها را می بینیم و بی تفاوت از کنارشان می گذریم، پرداخته است.
نمایشگاه "آن خود دیگر" روز جمعه، چهارم بهمن ماه، افتتاح می شود و تا 15 بهمن ادامه خواهد داشت. علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت 16 تا 21 به گالری آتبین واقع در ضلع جنوب چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، شماره 42 مراجعه کنند.
موزه فلسطین
نمایشگاه خوشنویسی "ثلث اول" به مناسبت ایام هفته وحدت و میلاد فرخنده پیامبر اکرم (ص) در موزه فلسطین گشایش یافته است. این نمایشگاه شامل 40 اثر خوشنویسی با خط ثلث است که عبدالله قهرمان با مضامین مذهبی خلق کرده است.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به نشانی میدان فلسطین، خیابان شهید برادران مظفر، تقاطع خیابان بزرگمهر، شماره 74 مراجعه نمایند. ساعات بازدید از این نمایشگاه به غیر از روزهای تعطیل "شنبه تا چهارشنبه" ساعت 10 تا 17 و روزهای پنجشنبه ساعت 10 تا 15 است. این نمایشگاه تا 20 بهمن ادامه دارد.
موزه عکسخانه شهر
نمایشگاهی از عکس های کامران عدل به مناسبت شصتمین سالگرد عکاسی او در موزه عکسخانه شهر گشایش می یابد. تعداد 12 عکس رنگی و سیاه و سفید مربوط به سال های 41 تا 67 در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد. این عکس ها مربوط به دوره ای است که عدل اولین دوربین پرده ای را وارد ایران کرد. یکی از آن ها عکسی از پاریس است و بقیه در ایران گرفته شده اند.
نمایشگاه شصت سال عکاسی کامران عدل از 19 دی تا 12 بهمن در موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز ادامه خواهد داشت. علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13، 14 تا 17 و پنج شنبه ها 9 تا 13 به موزه مراجعه کنند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a