خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ترمه چشم براه طراحان لباس

10 بـهـمـن 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- یک تولیدکننده پارچه ˝ترمه˝ گفت: متاسفانه به دلیل بالا بودن قیمت تمام شده این پارچه، بازار داخلی جایگاهی برای آن ندارد و تنها در بخش صادرات روزنه های امیدی وجود دارد.
وحید ابوالحسنیان، طراح لباس و تولیدکننده "ترمه" با ابراز نگرانی از وضعیت تولید و فروش این پارچه به خبرنگار مد و لباس هنرآنلاین گفت: ترمه به عنوان یکی از مهمترین و زیباترین پارچه های سنتی ایران شناخته می شود که از دوره قاجار تا امروز در فرهنگ این مرز و بوم حضور دارد اما متاسفانه هنوز جایگاه خود را در داخل کشور نیافته است به نحوی که کشورهای دیگر ارزش بیشتری برای این پارچه قائل هستند.
او در ادامه افزود: با اینکه ترمه پارچه سنتی این کشور است اما هنوز مردم ایران آن را نمی شناسند و بین ترمه دستباف و ماشینی نمی توانند تفاوت قائل شوند.
این طراح لباس تصریح کرد: بین ترمه دستباف و ماشینی تفاوت فاحشی وجود دارد. در واقع به خاطر همین تفاوت ها هم هست که کشورهای دیگر استقبال بیشتری از این پارچه دارند.
ابوالحسنیان ادامه داد: در بافت ترمه دستباف از الیاف و رنگ کاملا طبیعی استفاده می شود در حالی که برای بافت پارچه ترمه ماشینی این مساله کاملا بالعکس است. این در حالی است که کشورهای دیگر به سمت مواد طبیعی تمایل بیشتری نشان می دهند.
او با ابراز نگرانی از جایگاه کمرنگ این پارچه در بازار کشور بیان کرد: متاسفانه به دلیل بالا بودن قیمت تمام شده این پارچه، بازار داخلی جایگاهی برای آن نشان نمی دهد و تنها در بخش صادرات روزنه های امیدی وجود دارد.
این طراح لباس اظهار کرد: استفاده طراحان از پارچه های اصیل ایرانی برای طراحی لباس های داخلی می تواند تاثیر مهمی در بازاریابی این عرصه داشته باشد.
ابوالحسنیان بیان کرد: خود من در نخستین جشنواره مد و لباس طرح هایم را با ترمه ارائه کردم که استقبال بسیار خوبی از آن شد این امر نشان می دهد که ترمه می تواند جایگاه خوبی در کشور داشته باشد اما این منوط به ارزش گذاری دولت و مسئولان است.
او ادامه داد: من سعی کردم ترمه را پس از سالها زنده کنم و در یک کارگاه کوچک به کار بپردازم اما متاسفانه هیچ حمایتی در این عرصه از من نشد البته منظور من از حمایت بحث مالی نیست بلکه ارزشگذاری و نگاه معنوی برای من مهمتر است.

خانه مد ایران








نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایران



مد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a