خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ماسک موی کراتین دار مُسکّن است یا درمان؟

5 بـهـمـن 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- حتما تا به حال در داروخانه ها و فروشگاه های لوازم آرایشی-بهداشتی، تبلیغ محصولات كراتینه مخصوصا شامپوها و ماسك های حاوی كراتین را دیده یا ادعای فروشندگان را شنیده اید كه می گویند این محصولات باعث می شوند موهایتان صددرصد ترمیم و خوش حالت شوند و حتی موخوره ها را از بین می برند!...

حقیقت این است كه موهای خیلی از خانم ها و حتی آقایان در اثر استفاده بیش از حد از سشوار، رنگ كردن مداوم، برس زدن زیاد و شستشوی خشن، شكننده، خشك، زبر و بدحالت می شود.

برای رفع این بدحالتی و خشن و زبر شدن موها، راه حلی وجود دارد؛ ماسك های حاوی كراتین. حتما می دانید كه كراتین، نوعی پروتئین است كه در مو هم وجود دارد و استفاده از محصولات حاوی آن، باعث می شود موها لطافت خاصی پیدا كنند.

البته این لطافت كاملا موقت است؛ یعنی فقط تا قبل از استحمام بعدی باقی می ماند و اگر دفعه بعد كه به حمام می روید سرتان را با یك شامپوی معمولی بشویید یا دیگر ماسك كراتینه به موها نزنید، دوباره ظاهر موهایتان به همان حالت قبل برمی گردد. این یعنی برخلاف ادعاها و تبلیغاتی كه می بینید و می شنوید، ماسك ها و شامپوهای كراتینه، به هیچ وجه درمان كننده نیستند و فقط ظاهر موها را بهتر و آنها را لطیف می كنند. برخی هم معتقدند موخوره با این ماسك ها و شامپوها درمان می شود در حالی كه تا علت ایجاد موخوره مثلا بازی با موها، كشیدن آنها، تماس زیاد با مواد شیمیایی مثل رنگ و مواد فر، استفاده زیاد از بیگودی و سشوار و شامپوهایی كه چربی پوست و مو را بیش از حد از بین می برند، از بین نرود و انتهای چند شاخه موها كوتاه نشود، درمان نخواهد شد.

در این مورد تاثیر ماسك ها و شامپوهای كراتینه فقط رطوبت دادن به مو است كه از بروز موخوره تا حد زیادی پیشگیری می كند حتی گاهی این ماسك ها هم برای رفع خشكی و زبری مو كافی نیستند و باید از نرم كننده هم استفاده كرد.

با توجه به همه چیزهایی كه گفتیم، اگر موهایتان به هر دلیل آسیب دیده، استفاده از ماسك های كراتینه می تواند باعث شود ظاهر بهتری پیدا كنند البته به شرطی كه معتبر و استاندارد باشند ولی این محصولات هیچ خاصیت درمانی ای ندارند.

نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a