خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

لباس‌های شاد و رنگی، متناسب با عرف جامعه

5 بـهـمـن 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- طراحان کارگاه ˝S&B for ever˝ سرزندگی، نشاط و زیبایی را در لباس ها متناسب با عرف و شرایط جامعه درنظر گرفته اند.
سمانه و سمیرا بهزادنیا دو خواهر جوانی هستند که با کمک یکدیگر طراحی لباس انجام می دهند و کار هایشان را با عنوان "S&B for ever" ارائه می کنند. سمیرا در رشته حسابداری تحصیل کرده و سمانه فارغ التحصیل رشته شیمی است. گفتگو با سمانه بهزادنیا درباره فعالیت های این دو هنرمند را در ادامه می خوانید.
چه طور شد که وارد کار طراحی لباس شدید؟
مادر ما آموزشگاه دارد و رشته های مختلفی مثل خیاطی و گل سازی را آموزش می دهد. خود ما هم زمینه هنری داشتیم و در رشته هایی مثل معرق و طراحی و... کار کرده بودیم. بعدا دوره های طراحی لباس را هم گذراندیم. من هم به دلیل تحصیل در رشته شیمی با رنگ و خواص آن آشنایی داشتم و امکان استفاده از رنگ در لباس برایم جذابیت داشت.
برای شما مهم ترین نکته در طراحی لباس چیست؟
هدف ما طراحی لباس به صورتی است که پول در جیب مردم ذخیره شود. ما سعی می کنیم طرح هایمان کاربردی باشند و قشرهای مختلف توان خرید آن را داشته باشند. در شرایط امروز نحوه هزینه کردن برای مردم خیلی اهمیت دارد و اگر لباس طوری باشد که قابلیت استفاده به شکل های مختلف را داشته باشد در هزینه مردم صرفه جویی خواهد شد. مثلا اگر یک لباس چند بخش مثل کت، جلیقه، دامن و.. داشته باشد، هرکدام از این اجزا به صورت مستقل یا با یک لباس دیگر هم قابل استفاده هستند.
کارهای شما چه ویژگی خاصی دارند؟
الگوی کارهای ما خیلی قوی است. افراد معمولا اندام استانداردی ندارند و سایزبندی آن ها با هم متفاوت است. ما برای هر شخصی متناسب بدن او و با توجه به نقاط ضعف و قوت آن طراحی می کنیم. در واقع مانور کار ما روی الگو است و همه ایرادات لباس در مرحله اول رفع می شود تا لباس کاملا روی بدن بنشیند. نکته مهم بعدی در کار ما توجه به رنگ است. متاسفانه در ایران توجه زیادی به رنگ نمی شود و مردم برای داشتن لباس های شاد و رنگی از برندهای خارجی خرید می کنند. ما با داشتن علم رنگ و روان شناسی رنگ ها و همچنین ترکیب بندی مناسب رنگ های مکمل، لباسی را طراحی می کنیم که در نهایت ایراد اندام را بپوشاند و جلوه خوبی داشته باشد. احساس سرزندگی و نشاط و زیبایی در کارهای ما وجود دارد اما در نهایت با عرف و شرایط جامعه هم سازگار است. اصولا ابزار لازم برای یک طراحی خوب آموزش هایی است که دیده ایم و مطالعات و تحقیقاتی که انجام دادیم. اما در آخر این خلاقیت افراد است که باعث تمایز کار یک طراح نسبت به دیگران می شود.
چه مدت هست که فعالیت رسمی دارید؟
ما یک تعاونی به نام هنروران ظریف ایرانیان ثبت کرده ایم که پایه گذار آن مادرم و خود ما بودیم. این موسسه تمام رشته های هنری را دربر می گیرد. از دو سال پیش هم بعد از گذراندن دوره های مختلف طراحی لباس و روان شناسی رنگ ها و بیزینس، کار لباس را به طور جدی شروع کردیم. ما سعی کردیم کارهایمان را بدون عجله شروع کنیم اما با هدف و قدرت وارد کار شویم تا بتوانیم همیشه ادامه دهیم.
چه نوع لباسی تولید می کنید و کار ها کجا و چه طور ارائه می شوند؟
کارهای ما اغلب مانتو و پالتو هستند و سفارش لباس شب هم می گیریم. برای چند شرکت خصوصی هم لباس فرم مناسب با شرایط کارشان طراحی و اجرا کردیم. کار ها همیشه برای فروش در مزون آماده هستند و علاوه برآن نمایشگاه های فصلی و سفارش اینترنتی هم داریم. خاص بودن کار ها برای ما خیلی مهم است؛ بنابراین از هر طرح فقط سه یا چهار نمونه سفارش می گیریم. چون مشتری های ما به دنبال لباس خاص هستند و ما برای آن ها احترام قایلیم. کارهای ما طوری است که سلیقه ما را نشان می دهد و به راحتی شناخته می شوند. به همین دلیل ما مشتری های خاص خود را داریم.
برای انجام چنین کاری نیاز به حمایت مالی هم هست؟
اگر اسپانسری برای پرداخت هزینه ها وجود داشته باشد قطعا خیلی بهتر است، اما شما باید تا حدی جلو رفته باشید و مجموعه ای ارائه کرده باشید تا کسی بتواند از شما حمایت کند. با وجود اینکه تمام وسایل کار ما از جمله چرخ خیاطی و اتو و.. صنعتی هستند و هزینه زیادی دارند، ما چون شغل دیگری داریم می توانیم هزینه های کار را تامین کنیم.
هدف نهایی شما در این کار چیست؟
احترام گذاشتن به مشتری برای ما خیلی مهم تر از پولی است که از آن ها می گیریم. این نکته ای است که برای مشتریان هم تازگی دارد و از احترامی که می گذاریم لذت می برند. ما به سلیقه فرد اهمیت زیادی می دهیم و مطابق خواست آن ها پارچه تهیه می کنیم. مثلا وقتی مشتری پارچه آبی می خواهد ما کل پارچه های آبی موجود در بازار را به او نشان می دهیم تا هرچه را خواست انتخاب کند. با اینکه این کار زحمت ما را بیشتر می کند، اما رضایت مشتری بیشترین اهمیت را برای ما دارد.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a