KHANEMOD.COM

تولید 11 میلیون جفت کفش ورزشی آدیداس از پلاستیک های بازیافتی

24 ارديـبـهـشـت 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ از سال ۲۰۱۵، آدیداس با سازمان حفاظت محیط زیست جهت همکاری برای تمیز نگه داشتن اقیانوس‌ها گفتگو کرده است، تا یک خط تولید کتانی و لباس های ورزشی ایجاد کند. لاین آدیداس اکسپریلیز، با زباله‌های پلاستیکی که از ساحل قبل از ورود به آب گرفته شده‌اند، ساخته شده است. این زباله‌های پلاستیکی به صورت یک ریسه‌ی نخ تبدیل می‌شود که یک ماده کلیدی از مواد کتونی‌های آدیداس است، این خط تولید بسیار موفق بوده و در حال رشد است.

  با توجه به این که مشتریان این کفش های ورزشی سازگار با محیط زیست معتقدند، آدیداس خود را برای تولید در سال ۲۰۱۹ آماده می کند. با استفاده از محصولات آدیداس ساخته شده از بازیافت پلاستیک، مصرف کنندگان به طور واقعی ارزش افزوده خود را فراتر از ظاهر، عملکرد و کیفیت محصول ارائه می دهند، زیرا در کمک به حفظ محیط زیست هم نقش دارند. قیمت کتونی ها بین ۱۶۰ تا ۲۲۰ دلار است. این محصولات در رنگ و مدل‌های مختلف در حال طراحی و تولید هستند. آنها همچنین راحتی محصول را نیز در تولیدات خود در نظر می‌گیرند.

  ‏Eric Liedtke، عضو هیئت مدیره آدیداس گفت: "هر کفش سهم کوچکی برای حفظ اقیانوس‌های ما می‌باشد. پس از یک میلیون جفت کفش تولید شده در سال ۲۰۱۷، پنج میلیون در سال ۲۰۱۸، ما قصد داریم یازده میلیون جفت کفش از پلاستیک بازیافت شده‌ از اقیانوس را در سال ۲۰۱۹ تولید کنیم."

علاوه بر کفش، آدیداس همچنین با طراحانی مانند استلا مک کارتی برای ایجاد لباس‌های ورزشی شیک و پایدار همکاری می کند. اما ابتکار عمل در آنجا متوقف نمی شود. آدیداس در تولید به استفاده از مواد پایدار، کاهش انتشار CO2 و جلوگیری از زباله تمرکز دارد. برآوردهای انجام شده در سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که ۴۰ تن ضایعات پلاستیکی در دفاتر، فروشگاه های خرده فروشی، انبارها و مراکز توزیع با یافتن راه حل‌های پایدار صرفه جویی شده است.

به تازگی، آدیداس منشور حفاظت از آب و هوا برای صنعت مد را در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در Katowice لهستان امضا کرده و توافق کرده است تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۳۰ درصد کاهش یابد. علاوه بر این، آدیداس متعهد به استفاده از پلی استر بازیافت شده در هر محصول تا سال ۲۰۲۴ شده است. همچنین آدیداس از سال ۲۰۱۶ در بیش‌تر موارد از کیسه های پلاستیکی استفاده نمی کند. آدیداس برای خلاص شدن از همه پلاستیک‌ها، به عنوان مثال پلاستیک استفاده شده در حمل و نقل، سعی می کنند این استفاده ها را جبران کنند. آنها ۱.۵ میلیون یورو (حدود ۱.۷ میلیون دلار) را برای مقابله با تاثیرات محیطی مصرف پلاستیکی خود اهدا کرده‌اند. فعالیت‌های آدیداس در این زمینه در حال افزایش است و راه را برای شرکت‌های مد دیگر، برای نوآوری در استفاده از مواد و بررسی شیوه های نو برای ایجاد این سیاره به جای بهتر هدایت می‌کند.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران a