خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

آیریس آپفل Iris Apfel، مادربزرگ مد

16 ارديـبـهـشـت 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

آیریس آپفل Iris Apfel ، خانمی 93 ساله است که یکی از بزرگترین طراحان لباس در دنیای مد بوده و هست و بیشتر تاثیر خود را از کوکو شنل Coco Chanel گرفته است.

ایریس آپفل Iris Apfel مادر بزرگ دنیای مد، تحت تاثیر کوکو شانل Coco Chanel

در نخستین سری از پست‎هایی که در آن طراحان لباس گذشته و امروزی بررسی شده‎اند، می خواهیم مطلبی در مورد Iris Apfel آیریس آپفل بنویسیم؛ این خانم 93 ساله قبلا طراح دکوراسیون بود که سپس به طراحی مدل‎های لباس پرداخت و با ابتکار و روی آوردن به سبکی غیرسنتی توانست به شهرت برسد و همه او را با تنوع گرایی، جسور بودن و بی همتا بودن سبک طراحی‎هایش می‎شناسند.

من اخیرا یکی از آخرین کارهای مستند ‎ساز بزرگ Albert Maysles را با نام "Iris" دیدم. در این فیلم علاوه بر‎اینکه داستان عشق ماندگار آیریس Iris و همسرش آقای کارل آپفل Caren Apfel به تصویر کشیده شده، می‎توان شباهت زیادی بین زندگی ایریس Iris و طراح لباس مشهور و ماندگار کوکو شانل Coco Chanel دید.

هر دوی این افراد در وجود خود یک نیروی طبیعی به نام "قدرت" دارند، هر دو زنانی مستقل و با اعتماد‎ به ‎نفس بالا هستند و هر دو سبک مخصوص ‎به‎ خود را دارند و از کسی تقلید نکرده‎اند.

نقل قولی از کوکو Coco که آیریس Iris نیز بارها آن را بیان کرده این است که : برای اینکه غیرقابل جایگزین باشی باید متفاوت باشی. در حقیقت، با دقت در تفکرات و نقل قول‎های آیریس Iris، همیشه این حس برای انسان ایجاد می شود که او همان کوکو شنل Coco Chanel است که با روش احضار روح برگشته!

 آیریس، کسی است که سبک منحصر به فرد خود را پیش برده و هنر و سبکی بی‎نظیر دارد. او به میزان زیادی تحت تاثیر کوکو شانل بوده و شانل مانند صدای درونی او را هدایت می‎کند.

آیرس معتقده که استایل به معنای پول خرج کردن و خرید لباسای گرون قیمت نیستش. مهم تر از اینکه چی می‌پوشی، نحوه پوشیدن اون لباسه و فکر می‌کنه که اگه خیلی سخت بگیری توی استایل ، بدتر حس ناراحتی بهت دست میده. توی همه مصاحبه هاش هم گفته همیشه لباسی رو انتخاب کن که وقتی توی آینه نگاه می‌کنی خودِ خودت رو ببینی و باهاش خوشحال باشی. مثلا اگه دلت لباسایی با رنگ شاد می‌خواد خودت رو محدود نکن که برخلاف خواسته قلبی ات مشکی بخری/ مشکی بپوشی. رنگی رو انتخاب کن که باهاش شادی.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a