خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

طراحی که تاریخ آفریقا را با زبان مد و رنگ روایت کرد

20 فـرورديـن 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- نادیر تاتی، طراح مد آنگولایی است که برای زنان آفریقایی‌ لباس طراحی می‌کند. او می‌گوید زنانی که این لباس‌ها را می‌پوشند سفیران پرغرور قاره خود هستند.

طراح مد جوان به چند زبان مسلط است. در جاهای مختلفی در سراسر جهان زندگی کرده است و طرح‌هایش در نیویورک، لیسبون و برلین به نمایش گذاشته می‌شود.

او می‌‌خواهد داستان آفریقا را با زبان مد برای مردم جهان بازگو کند. او می‌گوید: «وقتی با نگاهی متفاوت به آفریقایی‌ها می‌نگرم میبینم که می‌خواهند به جایی تعلق داشته باشند. اما بهترین راه بیان کردن داستان قاره آفریقا و گذشته آن چیست؟»

مضمون کارهای نادیر هویت آفریقایی است؛ هویتی که او به آن افتخار می‌کند. تمام طراحی‌های او همه حامل پیام عشق او به تاریخ آفریقا و ارزش‌ها آن است.

او می‌گوید: «این داستانی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است و من می‌خواهم از طریق طراحی‌هایم آن را نشان دهم. نقش مد هم دقیقا همین است. داستانی است که از طریق همین طراحی‌ها از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است.»

رنگ‌ها و الگوهایی که نادیر در طراحی‌هایش استفاده می‌کند، معانی عمیقی دارند و بازگو کننده داستانی از قاره سیاه است.

او در لواندا، پایتخت آنگولا انواع پارچه‌ها از سرتاسر آفریقا را پیدا می‌کند. او درباره این پارچه‌ها می‌گوید:‌ «وقتی درباره آفریقا صحبت می‌کنیم درباره خون و اندوه صحبت می‌کنیم. رنگ قرمز نماد خون و رنگ سیاه نماد تاریکی و رنگ زرد هم یادآور شادی است.. این رنگها در واقع نماد آنگولا هستند. زبانی که من در طراحی‌هایم به‌کار می‌گیرم همین پارچه‌ها هستند و امضای من هم قاره‌ام است:‌ آفریقا.»

نادیر سعی می‌کند زنان آفریقایی را متقاعد کند که لباس نقش مهمی در پاسداری از هویت فرهنگی و در نتیجه اعتماد به‌نفس دارد. او می‌گوید:‌ «سعی می‌کنم کاری کنم که به زیبایی و ثروتی که در اختیار دارند باور داشته باشند. می‌خواهم این پیام را به جهان برسانم که من اینجا هستم و به نظرم این همان چیزی است که این زنان و تمام مردم قاره آفریقا باید به آن باور داشته باشند.»

طرح‌های نادیر ترکیبی از سنت و جهان‌بینی فرهنگی آفریقاست. او برای زنان آفریقا نمونه است زیرا موفقیتش را مدیون شور و شوق و اشتیاق و کار سخت است. او می‌گوید:‌ «من رویاهای زیادی دارم و سعی می‌کنم آنها را عملی کنم. اگر امروز در دنیای مد این جایگاه را دارم به خاطر رویاهایم است. چون هیچ مرزی برای رویاهایم قائل نیستم.»

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a