خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

پوستر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان رونمایی شد

25 آذر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ آئین رونمایی از پوستر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان با حضور مینو پدرام دبیر، نیکی مظفری مشاور هنری، صادق خداپرست از فارغ‌التحصیلان دانشگاه هنر، مدرس دانشگاه و طراح پوستر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، سیدمهدی جعفری مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و جمعی از کارکنان بنیاد ملی مد و لباس، عصر روز یکشنبه 25 آذر درسالن جلسات کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور برگزار شد.

جعفری مدیر روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ابتدای این مراسم با اشاره به طراحی پوستر این دوره از جشنواره بر اساس خرد جمعی و با تکیه بر ظرفیت‌های حوزه طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان، به انتخاب طرح نهایی از میان 10 طرح اشاره کرد.

مینو پدرام دبیر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان نیز در سخنانی اظهار داشت: طراحی پوستر این دوره از جشنواره در فرصت کوتاهی انجام شد، اما تلاش کردیم با مشورت، نگاه تخصصی و متفاوت را از مسیر نمادهای بکاربرده شده در این پوستر به مقوله طراحی پارچه و لباس برای گروه سنی کودک و نوجوان بازگردانیم.

پدرام به استفاده از هد هد در پوستر هر دو دوره جشنواره به عنوان نمادی افسانه‌ای و بیانگر دانایی اشاره و تصریح کرد: این انتخاب با درایت و هوشمندانه انجام شد همانطور که شعار جشنواره دوم نیز با عبارت "از کودکی خوب بپوشیم" همراه شد و هرچند به ظاهر جمله‌ای عامیانه به نظر می‌رسد اما بر لزوم حفظ سلامت و بهداشت جسمی و روحی کودک و توجه به مباحث روانشناسی کودک تأکید دارد.

دبیر دو دوره جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان افزود: متأسفانه برخی از والدین لباس‌هایی بر تن فرزندانشان می‌کنند که پارچه مناسب ندارند، از المان‌های زیبایی‌شناسی بی‌بهره هستند و آنگونه که باید در آنها از رنگ و تزئینات استفاده نشده که امیدواریم افراد با حضور در کارگاه‌های آموزشی این جشنواره به نکات مهم در این زمینه پی برده و آنها را در پوشش فرزندان خود لحاظ کنند.

پدرام گفت: آموزش طراحان، ایجاد ارتباط میان طراحان و تولیدکنندگان و ارتقاء سطح کیفی پوشش نوزادان، کودکان و نوجوانان از مهمترین اهداف و چشم‌اندازهای این رویداد است و امیدواریم خروجی جشنواره، پایلوتی تخصصی برای تعمیم به تمام زنجیره‌های مرتبط با این افراد باشد.

او همچنین به اعلام برنامه‌های کارگاه‌های آموزشی پیش از جشنواره طی روزهای آینده و تمدید مهلت ارسال آثار تا 8 دی 97 اشاره کرد.

پدرام در بخش پایانی صحبت‌های خود در پاسخ به گلایه‌ برخی افراد از همراهی نیکی مظفری با جشنواره بیان کرد: نیکی مظفری هم طراح لباس است و هم به عنوان یک بازیگر و چهره شناخته شده در عرصه تئاتر و سینما می‌تواند جشنواره را با دیگر بخش‌های هنری پیوند دهد و این حرکت فرهنگی در دایره وسیع‌تر نمود عینی پیدا کند.

دبیر دومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان همچنین تلویحاً به دعوت از تعدادی دیگر از چهره‌های سینمایی و طرح ارقام پیشنهادی عجیب از سوی آنان برای همکاری با جشنواره اشاره کرد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a