KHANEMOD.COM

نخستین جشنواره مد و لباس الیجه در آمل برگزار می‌شود

10 تـيـر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- سیده راضیه ابراهیمیان کارشناس ارشد طراحی و دوخت و طراح برند ابرا با اعلام خبر برگزاری نخستین جشنواره مد و لباس الیجه گفت: این رویداد به همت گروه طراحی مد و لباس "شارزینه" همزمان با دهه کرامت در شهر آمل و به شکل کشوری برگزار می شود و من در کنار یک تیم داوری آثار را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.
او درباره معنای لغوی "الیجه" در نام گذاری این رویداد بیان کرد: الیجه نوعی پارچه راه راه پشمی یا ابریشمی که با دست بافته می شود و دلیل نام گذاری بر روی این جشنواره، لزوم اقتباس آثار از فرهنگ پوشش های تاریخی، قومی، هنرهای سنتی و مذهبی است.
ابراهیمیان با اشاره به اینکه به کارگیری پارچه های تولید داخل ایران و همچنین پارچه سازی به شیوه انواع رودوزی در این رویداد از اهمیت ویژه ای برخوردار است اظهار داشت: خلاقیت و نوآوری در ارائه طرح یکی از نکات مهمی است که در زمینه به کارگیری پارچه به آن نیاز داریم و امید است آثار برگزیده جشنواره "الیجه" بتواند تحولی چشمگیر در این زمینه ایجاد کند.
داور نخستین جشنواره مد و لباس الیجه تصریح کرد: کاربرد رنگ ها و انواع رودوزی در طراحی متناسب با محیط اجتماعی، مهمانی و اداری در این رویداد مورد هدف قرار گرفته است و از آنجا که تولید انبوه آثار برگزیده را در نظر داریم، رعایت نکات الگوسازی و دوخت با بهره گیری از تکنیک های متنوع و متناسب برای تولید از ضروریات است.
ابراهیمیان با اشاره به اینکه تلاش می کنیم الیجه تبدیل به یک برند در حوزه مد و لباس تبدیل شود بیان کرد: قصد داریم این رویداد به شکل فصلی برگزار شود و امیدواریم در دوره بعدی فراخوان را به صورت بین المللی منتشر کرده تا فضایی مؤثر برای تبادل دانش لازم در زمینه طراحی پارچه و لباس فراهم آید.
او افزود: نحوه برگزاری این جشنواره به این شکل است که علاقه مندان به شرکت در این رویداد ابتدا با شماره 11550710937 تماس گرفته، ثبت نام اولیه انجام می شود و اطلاعات تکمیلی در رابطه جشنواره و ثبت طرح های خودتان برای جلوگیری از کپی برداری به شما ابلاغ خواهد شد و سپس طراحان تا پایان تیرماه 1397 مهلت دارند آثار خود را در قالب مقوای A3 و یا با استفاده از نرم افزارهای مارولوس و فتوشاپ ارسال کنند.
ابراهیمیان گفت: در روز سوم مرداد از 30 نفر برگزیده قدردانی و به 5 نفر اول آن ها جوایز نفیسی اهدا می شود و همچنین عنوان طراح مجموعه شارزینه به آن ها اعطا خواهد شد.

خانه مد ایران
خانه مد ایران