KHANEMOD.COM

مهدیزاده: طراحی لباس با نقاشی لباس متفاوت است

2 تـيـر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- خلاقیت چیزی است که همه طراحان لباس به دنبال آن هستند، آنچه بیش از پارامترهای دیگر تمایز ایجاد می کند و کار یکی را نسبت به دیگری بهتر جلوه می دهد. خلاقیت نیز مانند بسیاری از مباحث دیگر آموختنی است کافی است شیوه های ایجاد آن را بدانید تمرین کنید و بکار گیرید.
امیرحسین مهدیزاده، طراح لباس، داور جشنواره مد و لباس فجر و مدرس درباره جزئیات برپایی کارگاه آموزشی خلاقیت در طراحی لباس در انجمن طراحان پارچه و لباس به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: با وجود اینکه چند سالی است که از رشد بیشتر حوزه طراحی مد و لباس در ایران می گذرد، اما هنوز هم اساتید و دانشجویان لازم است تا بیشتر به مقوله طراحی لباس توجه کنند و با نگاهی خلاقانه به طراحی بپردازند.
او با اشاره به اینکه نباید این ذهنیت وجود داشته باشد که طراحی لباس به مثابه نقاشی لباس است اظهار داشت: متأسفانه برای بسیاری از افراد که در حوزه طراحی مد و لباس نوپا هستند این تصور وجود دارد که برای طراحی لباس باید مدل مورد نظر خود را روی کاغذ نقاشی کنند، در حالی که برای طراحی لباس باید نگاهی وسیع و همه جانبه به نتیجه نهایی اثر داشت.
مهدیزاده تصریح کرد: این کارگاه از دوم تیرماه 97 به مدت دو ماه و در هشت جلسه برگزار می شود و امید است در پایان این دوره هنرجویان بتوانند با یادگیری تکنیک های رشد خلاقیت، طرح هایی معنی دار، تأثیرگذار و خلاقانه ارائه دهند چرا که خلاقیت یک فرایند بوده و رشد آن در گرو توانایی های طراح، بایدها و نبایدها و پارامترهای مختلف است.
این مدرس در ادامه افزود: نکته دیگر، لزوم اشراف هنرجویان طراحی لباس به تاریخ هنر ایران و جهان است چرا که با مروری بر آنچه تاکنون در روند رشد و تکامل هنر صنعت پوشاک اتفاق افتاده می توان به خاستگاه و جایگاه طراحی لباس پی برد و از نگاه های سطحی به امر پرهیز کرد.
او با تأکید بر اینکه افزایش توانایی فرد در کسب ایده از نمادها و نشان های محیطی می تواند کمک بسیاری به روند کار طراح لباس داشته باشد اظهار داشت: اینکه بتوانیم هر آنچه در پیرامونمان وجود دارد را عنوان منبع الهام در نظر گیریم و آن را به عنوان یک ایده تشخیص دهیم خود مسیر نخست در راه رشد خلاقیت در طراحی لباس است.

خانه مد ایران
خانه مد ایران a