KHANEMOD.COM

کارناوال لباس های قدیمی ایتالیا در ونیز با قدمتی بیش از 200سال

2 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- کارناوال ونیز ( به ایتالیایی : carnevale di venezia ) هرساله اوایل فوریه در شهر ونیز ایتالیا که از قدیمی ترین و مشهورترین جشن های جهان است برگزار می شود، این فستیوال حدود هزار سال قدمت دارد و هرسال 58 روز پیش از عید پاک آغاز به کار می کند.
تاریخ برگزاری کارناوال ونیز امروزی تاریخ و روز دقیق و مشخصی ندارد. اما قاعده این است که در ماه فوریه و دو هفته قبل از روز چهارشنبه خاکستر آغاز و در روز سه شنبه، یعنی روز پایانی مراسم به اوج خود می رسد، در کل این مراسم 11 روز به طول می انجامد.
در این مراسم مردم با پوشیدن لباس های قرون گذشته و ماسک هایی خاص ( فلسفه استفاده از این ماسک ها در این کارناوال به از بین بردن اختلاف ظاهری بین طبقات غنی و فقیر باز می گردد تا تفاوت ظاهری میان نجیب زادگان و مرم عادی نباشد)، ماسک هایی که در کارناوال ونیز به صورت ها زده می شود انواع و اسم های مختلفی دارد و هرکدام معرف یک شخصیت است.
از دیگر رسومات کارناوال این است که یک زن و مرد لباس و ماسک مشابهی داشته باشند و مانند شخصیت های تمثیلی لباس بپوشند.
این کارناوال هرساله چیزی در حدود 3 میلیون بازدید کننده از سراسر دنیا را میزبانی می کند. امروزه این کارناوال نمادی از ایتالیاست، مراسمی که فرهنگ و هنر ایتالیا را به دنیا معرفی می کند.
فریده عظیمی

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران