خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

چگونه جواهرات خود را تمیز کنید

28 ارديـبـهـشـت 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- زیورآلات از جمله طلا و جواهر بخش مهمی از اکسسوری لباس و فشن محسوب می شود اما مشکل همیشگی و مساله پیش روی افراد نظافت و تمیزی آنهاست.در اینجا به بررسی روش های تمیز کردن جواهرات، از سنگ های قیمتی گرفته تا الماس، مروارید و نقره می پردازد.
فرقی نمیکند که یک دستبند طلای تازه خریداریشده داشته باشید یا یک حلقهی الماس، درهرصورت صاحب یک دارایی ارزشمند هستید. بااینحال، همین دارایی ارزشمند پس از مدتی کثیفی را به خود گرفته و زرقوبرق اولیهی خود را از دست میدهد. ما برای کمک به شما بهمنظور حفظ ظاهر جواهرتان، از طلا گرفته تا مروارید و نقره، به سراغ چند راهحل ساده رفتهایم. زمان آن فرارسیده تا درخشندگی قبلی را به جواهر خود بازگردانید.
طلا- دستبد طلا
اگرچه طلا بهسادگی کدر نمیشود، اما استعداد گرفتن کثیفی و چرک در خود، در اثر استفادههای روزانه را دارد. بهمنظور زدودن هرگونه کثیفی از طلای خود، یک کاسه را با دو فنجان آب گرم پر کرده و چند قطره مایع ظرفشویی با قدرت ملایم را درون آن بریزید. طلای خود را در داخل این محلول قرار داده و اجازه دهید تا به مدت تقریباً 15 دقیقه در آن خیس بخورد. حالا جواهر خود را بیرون آورده و آن را بهآرامی با یک برس نرم تمیز کنید.
گردنبند طلا- الماس تخت- جواهر الماس
الماسهایی که بدون هیچ دیوارهای بر روی فلزات قیمتی سوار میشوند؛ الماسهای تخت نام دارند. این الماسها ضمن زیبایی فراوان، اطراف فلز را پوشانده و مانند مسیر همواری به سنگ اصلی، در مرکز جواهر ختم میشوند. بااینحال، ازآنجاییکه الماسهای کوچکتر بسیار به هم نزدیک هستند، مقدار زیادی کثیفی در بین آنها گرفتار میشود. در هنگام تمیز کردن الماسهای تخت از برس استفاده نکنید، زیرا اگر برس زبر باشد علاوه بر خط انداختن فلز، سنگ را نیز خط میاندازد. بهجای این کار جواهر خود را در محلول آب گرم و یک مادهی تمیزکننده خیس دهید. جواهر را در داخل محلول حرکت داده و درنهایت آن را با آب گرم بشورید. درنهایت از یک دستمال بدون پرز و لکه، برای خشک کردن استفاده کنید.
الماس- مروارید- مروارید
ازآنجاییکه مرواریدها بسیار حساس و ظریف هستند، باید در هنگام تمیز کردن آنها احتیاط فراوان به خرج داد. برای مثال، نباید هرگز از پارچههای زبر و سخت و یا پاککنندههای قوی برای تمیز کردن مرواریدها استفاده کرد. این وسایل به لایهی بیرونی مروارید آسیب رسانده و درخشندگی آن را از بین میبرند. بهعلاوه سطح آن را نیز خراش میاندازند. بهجای این کار یک دستمال نرم را درون محلول آب و مایع دستشویی کرده و بهآرامی بر روی مرواریدها بکشید.
مروارید
نکته: مرواریدها را بهطور مستقیم در داخل آب قرار ندهید. درنهایت هم مروارید را با یک دستمال تمیز و نیمه مرطوب خشک کنید.
نقره
نقره برخلاف طلا میتواند براثر استفاده در طول زمان کدر شود؛ به همین خاطر تمیز کردن آن ضروری است. بهمنظور جلوگیری از بد رنگ شدن نقرهی خود این روش را انجام دهید: نقرهی خود را با آب گرم خیس کرده و با یک دستمال نرم خشک کنید. سپس آن را پولیش بزنید. محصولات مختلفی در بازار وجود دارد که به شما برای این کار کمک میکنند. درنهایت نقره را از پولیشهای موجود بر روی آن با آب سرد شسته و با یک دستمال نرم خشک کنید. اگر یافتن مادهی پولیش برای شما دشوار است، جواهر خود را به نزد کارگاههای تعمیر جواهرات در سطح شهر ببرید.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران