خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

لباس‌ تیم ملی چه پتانسیل‌هایی برای دیزاین دارد؟

4 ارديـبـهـشـت 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- در روزهای نزدیک به جام جهانی روسیه در سال 2018، بدون شک یکی از پر بازدیدترین مطالب به ویژه در شبکه های اجتماعی، طرح پیراهن تیم ملی فوتبال ایران در این تورنمت است که در پی عقد قراردادی با کمپانی آدیداس طراحی و رونمایی شد و واکنش های مختلفی را به دنبال داشت.
اما در روزهای اخیر تورج صابری وند، یکی از طراحان مطرح ایران در زمینه گرافیک و معماری دست به طراحی برای لباس برای تیم ایران زد و نکات قابل تأملی را در این باب بازگو کرد.
او گفت: این یک چالش شخصی و حرفه ای است که لباس تیم ملی چه پتانسیل هایی برای دیزاین دارد؟
او در صفحه خود نوشته است: "اهمیت دیزاین در سال های اخیر هم در فضاهای فرهنگی چون پوسترهای جشنواره های تئاتر و سینمای فجر مورد توجه ایرانی ها قرار گرفته و هم در ورزش طرح یوزپلنگ روی لباس های تیم ملی تا لباس های کاروان ملی پوشان ایران در المپیک.
در لباس های ملی ورزشی چه آن ها که در زمین بازی می پوشند و چه آن هایی را که در مراسم رسمی عموما ملزم به رنگ های سبز و قرمز پرچم ایران بوده اند.
این ایده که لباس های تیم ملی را با رنگ های پرچم دیزاین کنیم اگرچه ایده خوبی ست، اما تنها ایده ممکن نیست.
از سویی ترکیب رنگ های سبز و قرمز هم مختص پرچم ایران نیست و کشورهای دیگری از هند تا ایتالیا هم همین ترکیب رنگی را دارند و دیزاین هویت تصویری تیم ها با این دو رنگ هیچ تمایزی بین تیم های این کشورها را ایجاد نمی کند.
پس باید سراغ فرم ها رفت، استفاده کردن از فرم های ایران قدیم، اگرچه ایده بدی نیست، اما تنها ایده ی ممکن نیست.
از سویی از این فرم ها در دهه های اخیر به میزان کفایت و بیش از آن، آن هم در سطح و حجم وسیعی به کار رفته.
در این پروژه تلاش بر آن بوده که به رنگ و فرم جدیدتری از آن چه تاکنون دیده ایم برسیم، در عین حالی که سعی داریم هویتی ایرانی و امروزی بسازیم. هویت ایرانی به معنای آن چه که تاریخی در گذشته دارد اما تمام داشته هایش در گذشته نیست و امروز هم زاینده و خلاق است.خلاق به معنای خلق کننده نه لزوما داشتن ایده های عجیب و غریب و نامانوس.
پس این رنگ های برای دیزاین انتخاب شده که بتواند در عین حال که به لباس ها شخصیت با غرور و متکی به خودی می دهد در عین حال بتواند به سلیقه امروز مینیمال جهانی هم هم آهنگ باشد.
این پروژه به سفارش هیچ نهادى نبوده، یک چالش شخصی و حرفه ای است که لباس تیم ملی چه پتانسیل هایی برای دیزاین دارد؟ آیا می توان لباسی با سلیقه ی متفاوتی دیزاین کرد؟ مرزهای نرمالیته را تا کجا می توان تغییر داد؟"
خبرگزاری هنر

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران