KHANEMOD.COM

تشریح عملکرد سال­‌های اخیر کارگروه در زمینه مد و لباس در شورای اجتماعی کشور

27 فـرورديـن 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به گزارش خانه مد به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با حضور در شورای اجتماعی کشور گزارشی از عملکرد سال­ های اخیر این کارگروه در زمینه مد و لباس ارائه کرد.
این شورا که به ریاست وزیر کشور و حضور نمایندگان و مسئولان تعداد زیادی از دستگاه ­ها مانند قوه قضائیه، صدا و سیما، مرکز زنان و امور خانواده، نهاد ریاست جمهوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی، کمیسیون شورای فرهنگی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار نمود مسئولیت رصد و برنامه­ریزی و سیاستگذاری امور اجتماعی کشور را بر عهده دارد.
در این جلسه حمید قبادی گزارشی از روند همکاری اتحادیه­ ها و انجمن­ های صنفی مرتبط اقدامات صورت گرفته در بخش­های مختلف مانند سبک زندگی ایرانی اسلامی و طراحی مستمر هنرمندان، برگزاری جشنواره­ ها و رویدادهای ملی و استانی و عفاف و حجاب و همایش ها و نمایشگاه ها و هویت بخشی به فعالیت­ ها و راه ­اندازی موسسات مد و لباس، پایگاه های اطلاع ­رسانی مد و معرفی مراکز عرضه لباس ایرانی و اسلامی، مجوز مزون ها و اعطای نشان مالکیت و صدور بیش از 25000 نشان شیما، تدوین آئین ­نامه ­های تخصصی و هم­چنین اقدامات انجام شده در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالاهای ایرانی و فرهنگ­سازی، استفاده از محصولات ایرانی را ارائه کرد.
هم­چنین قبادی با اشاره به تشویق مردم و طراحان و تولیدکنندگان داخلی به کالای ایرانی اجرای موفق اعطای نشان با افتخار ساخت ایران را اعلام و بیان کرد در سال جاری تعداد این مراکز به 20 هزار واحد خواهد رسید. قبادی در ادامه به حضور فعالان مد و لباس در 10 رویداد بین­ المللی اشاره و از ظرفیت های بالای این­ها یاد کرد. قبادی در بخش پایانی به برنامه های سال 97 و هم­چنین مشکلات و موانع موجود در پیش روی فعالان این حوزه مانند کاربردی سازی آثار و مشارکت بیشتر اتحادیه ها در تصمیمات عمومی و ملی کشور به حمایت بانک ها از وام های مرتبط و ارزان قیمت، راه­ اندازی موسسات تخصصی و مجتمع های تخصصی ایرانی، ضرورت برخود بیشتر با قاچاق، بازنگری سرفصل­ های درسی، حمایت­ های تبلیغاتی توضیح دارد و ضرورت های اجرای کامل قانون ساماندهی مد و لباس تاکید و اشاره کرد.
اجرای کامل قانون مستلزم برطرف ساختن موانع در پیش رو است. قبادی اعلام داشت که کلیات این برنامه و موانع و مشکلات در قالب سندی تقدیم این شورا می شود.

خانه مد ایران
خانه مد ایران