خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

طراحی لباس مجری ویژه‌برنامه روز ملی ایران در اکسپوی قزاقستان

17 مـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- خانه مد اکسپو یک رویداد جهانی با رویکرد فرهنگی- اجتماعی است که هر 5 سال یک بار توسط کشور برنده میزبانی برگزار می‎شود.
نمایشگاه جهانی 2017 از تاریخ 10 ژوئن تا 10 سپتامبر 2017 (20 خرداد تا 19 شهریورماه) در شهر آستانه کشور قزاقستان با شعار "انرژی آینده" برگزار می شود که بیش از 115 کشور و 22 سازمان بین المللی در آن مشارکت دارند.
پیش بینی می شود دو میلیون گردشگر در مدت سه ماه برگزاری این نمایشگاه جهانی از آن دیدن کنند و مجموع تعداد بازدیدکنندگان آن نیز پنج میلیون نفر برآورد شده است.
قزاقستان کشور میزبان این دوره بیش از سه هزار رویداد فرهنگی و هنری به این مناسبت تدارک دیده است.
طی روزهای گذشته، روز ملی ایران در اکسپوی قزاقستان برگزار شد که لباس مجری قزاقستانی این رویداد را یک بانوی ایرانی طراحی کرده بود.
محبوبه بلندی، طراح لباس مجری روز ملی ایران در اکسپوی قزاقستان درباره جزئیات این لباس به خبرنگار هنرآنلاین گفت: لباس مورد نظر با الهام از الگوهای پوشش پادشاهان دوره قاجار طراحی و دوخته شد و یک مانتو ایرانی و اسلامی محسوب می شود.
بلندی افزود: با توجه به اینکه برای طراحی و دوخت این لباس، تنها 24 ساعت فرصت داشتم تمام تلاش خود را به کار بستم تا با استفاده از رنگ های برآمده از فرهنگ پوشش ایرانی و رنگ های سبز و قرمز بکارگرفته شده در لباس دوره تاریخی قاجار، نتیجه مطلوبی حاصل شود.
او با اشاره به اینکه لباس های دیگری هم برای ارائه به این اکسپو در نظر داشته است اظهار داشت: به عنوان مثال لباسی دیگر با استفاده از هنر سوزن دوزی بلوچ طراحی و دوخته شده بود که اتفاقا تشابهات بسیاری با لباس سنتی قزاقستان دارد که البته موفق به ارسال برای نمایش در این اکسپو نشدیم.
بلندی در خاتمه تصریح کرد: روز ملی ایران در اکسپوی قزاقستان از تمامی جنبه ها متعلق به کشور ما است و من تمام تلاش خود را به کار بستم تا لباسی معرف فرهنگ و هنر ایران اسلامی را برای پوشش مجری آن ویژه برنامه طراحی کنم و امیدوارم بازتاب های خوبی از این اثر منعکس شده باشد.

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران