خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

طراح لباس سریال "شهرزاد": ما کمی فراتر از تاریخ ایران حرکت کردیم

27 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- ژاله زکی زاده درباره طراحی لباس های سریال "شهرزاد" گفت: طراحی لباس ها را خودم انجام می دهم و چهار دستیار دارم که دو نفر آقا و دو نفر خانم هستند. دو نفر هم در بخش خیاطی مشغول به کار هستند. گاهی اوقات به سریال بازیگر اضافه می شود و طبیعتا ما پیش زمینه ای برای لباس بازیگری که می خواهد به سریال اضافه شود نداریم. به همین دلیل تیم خیاطی مجبور می شوند شب تا صبح کار کنند تا بتوانند لباس ها را آماده کنند. حتی یک شب مجبور شدیم چهار دست لباس را هم آماده کنیم و چون مردم به این سریال علاقه نشان می دهند بنابراین خستگی کار را احساس نمی کنیم.
وی ادامه داد: لباس ها بر اساس پژوهش مستندات تاریخی طراحی شده است اما ما، کمی فراتر از تاریخ ایران حرکت کردیم. لباس هایی که در سریال "شهرزاد" می بینید، لباس هایی هستند که در آن زمان در اروپا مد بوده است، اما چون مردم در آن دوره قدرت خرید چنین لباس هایی را در ایران نداشته اند، تنها کسانی که می توانستند این لباس ها را بخرند از آن استفاده می کردند. طراحی این لباس ها خارج از واقعیت نیست و مربوط به همان سال هاست.
این طراح لباس درباره مقایسه طراحی لباس سریال شهرزاد با فیلم ها و سریال های تاریخی دیگر بیان کرد: سریال هایی مثل "کیف انگلیسی"، "معمای شاه"، "در چشم باد" و سریال های بسیار دیگری که در این دوره از تاریخ روایت شده اند از رسانه ملی پخش شدند که هر کدام از این سریال ها بنا به دیدگاه طراح لباس سریال سبک مخصوص به خودشان را دارند، اما چون "شهرزاد" در شبکه خانگی در حال تولید است بنابراین محدودیت های رسانه ملی را ندارد برای همین نمی توان قیاس مناسبی در این باره انجام داد. با توجه به بازخورد مخاطبان، فکر می کنم استفاده از رنگ بندی های متنوع در لباس های سریال "شهرزاد" مورد پسند عموم واقع شده است.
زکی زاده درباره اینکه تا چه اندازه برای طراحی لباس در این سریال آزادی عمل داشته است، اظهار کرد: چون آقای فتحی، خودش فرد باسوادی است، دست من را برای این کار باز گذاشته بود و به من کمک کرد. البته در فصل اول سریال کمی زمان برد تا او برای این کار به من اعتماد کند اما بعد از آن دستم برای طراحی باز بود.
او همچنین اضافه کرد: چون کار گروهی است، حتی از نظرات بازیگران هم استفاده کرده ام اما در بسیاری از موارد بازیگران من را تایید و تشویق می کردند. در بسیاری از مواقع پیش می آمد که خانم علیدوستی به من می گفت،" زکی زاده دوباره چه سورپرایزی برایمان داری؟" زمانی هم که نظر خانم ایزدیار یا آقای شهاب حسینی را درباره لباس ها جویا شدم، اظهار می کردند که لباس ها را دوست دارند. تقریبا بازیگران، لباس ها را در بیشتر مواقع می پسندید و اگر هم لباسی را دوست نداشتند به دلیل آنکه نسبت کارهای خوب به کارهای ضعیف بیشتر بود، می پذیرفتند و از برخی موارد چشم پوشی می کردند.
این طراح لباس با بیان اینکه لباس عروس "شهرزاد" را خیلی دوست دارد، گفت: شکوفه های سربند این لباس را با عشق درست کردم به همین دلیل نسبت به آن احساس خیلی خوبی دارم.
زکی زاده درباره بازخوردهایی که از مخاطبان برای لباس های این سریال گرفته است، بیان کرد: بیشتر، کامنت هایی که مردم می گذارند را می خوانم. مخاطبی نوشته بود "اگر می خواهید از فروش این سریال بیشتر پول دربیاورید لباس های "شهرزاد" به ویژه فصل اول را با برند خودش به تولید انبوده برسانید".
ژاله زکی زاده حدود 20 سال است در حوزه طراحی لباس فعالیت می کند و طراح لباس سریال های "یوسف پیامبر" و "شوق پرواز" بوده است . او همچنین طراح لباس سریال "امام حسین(ع)" را برعهده داشته که این سریال پخش نشد. زکی زاده دستیار طراح لباس مجموعه تلویزیونی "روشن تر از خاموشی" نیز بوده و در این مجموعه از نقاشی ها و طرح های دوره صفویه روی دیوار کاخ ها برای طراحی لباس الگو برداری می کرده است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران