خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تابستان امسال با رنگ های چریکی

24 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- رنگ و بافت، دو عامل بسیار مهم در طراحی هستند. این اهمیت زمانی بیشتر است که ارتباط با جنگ، استتار و پیروزی نیروهای جنگی هم درمیون باشه. آنچه که در این مبحث مطالعه خواهید کرد، مطالعات مختلف درباره نقش رنگ و بافت در لباس نظامیان و به بازار آمدن رنگهای نظامی(چریکی)است.
رنگ از تعاریف مختلفی تشکیل شده و اصطلاحات بسیاری هم در این باره وجود داره. از جمله فام، اشباع، روشنایی، غلظت و سایر. اما یکی از مهمترین تعاریف مرتبط با رنگ که در حیطه نظامی هم کارآمد هست، "ارزش رنگ" نامگذاری شده است.
زمانی رو تصور بکنید که با دوربین، تصویری رنگی رو ثبت میکنید. شاید بخاطر تنوع رنگ و ترکیب بندی، بسیاری از المانها در کادر از دید شما مخفی بمونه. اما زمانی که تصویر بصورت تک رنگ عکاسی بشه، تیرگی و روشنایی هر رنگ، ارزش خاصی به تصویر میده. از این جهت "ارزش رنگ" به دنیای تیرگی و روشنایی رنگها پیوند داده می شود.
طبیعی است که برخی رنگها از ارزش بیشتر یا همون روشنایی بالاتری نسبت به بقیه برخوردار هستند. برای مثل رنگ زرد، بدون توجه به رنگی بودن اون، دارای ارزشی بسیار بالاست. چون وقتی از دید نور و تک رنگ بودن اونرو بررسی کنیم، روشنایی بالایی نسبت به سایر رنگها مثل قرمز، آبی یا سبز در آن دیده میشود.
ارزش رنگ شاید امروز در عکاسی یا نقاشی کمتر مورد توجه قرار داره و اکثر هنرمندان با ترکیب بندی و تنوع رنگ، آثار خودشان را تکمیل میکنند. اما در دوربین های دید در شب و دوربین های تک تیراندازان نظامی، موضوع ارزش رنگ کاملا فرق میکنه. همه چیز از دید یک سرباز نظامی که دوربین جنگی داره و یا سیستمهای مدار بسته، با یک نور سبز یا تنها خاکستری تعریف میشه. اینجاست که تنوع رنگی در لباس و انتخاب رنگهای مناسب در کنار بافت، میتونه یک فرد رو از دید دوربین مخفی نگه داره. از این رو طراحان لباس های نظامی سعی میکند تا در استتار کردن شخص از دید دوربین، تنوع رنگی مناسبی انتخاب کند.
با ورود رنگهای چریکی به بازارمد و لباس و استقبال گسترده چهره شهر هم تغییرکرده است. گروهی از تحلیل گران به ایجاد روحیه تقابل و رویارویی با تغییرات و گروهی بر زیبایی موجود دراین ترکیبات رنگی تاکید دارند.
با نگاه کلی به این لباسها و انتخاب بسیار هوشمندانه طراحان می توان کلیه معیارهای مد را در آنها دید که خود دلیلی مهم درانتخلب رنگ های چریکی در کنار فرمهای زیبا و ساده لباس توانسته طرفداران می باشد.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران