خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

عوارض صندل‌های تابستانی را بدانید

14 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- پوشیدن صندل به ویژه در فصل تابستان، امکان انتخاب های متنوعی را در اختیار افراد در سنین مختلف قرار می دهد و بسیاری معتقدند بهترین گزینه پاپوش در این روزهای گرم همین صندل ها هستند.
صندل ها ممکن است از چرم، پلاستیک، چوب، طناب و یا دیگر مواد ساخته شوند. معمولاً صندل با یک یا دو بند که در پشت پا یا بین انگشتان پا قرار می گیرد طراحی می شود. صندل ها در اندازه ها و به صورت پاشنه کوتاه یا پاشنه بلند نیز تولید می شوند.
با نزدیک شدن فصل گرما استفاده از صندل و کفش های پارچه ای سبک و خنک یکی از بهترین انتخاب ها محسوب می شود اما آیا این کفش ها برای همه گروه های سنی مناسب است؟
دکتر کامران آزما در گفت و گو با "ایران" می گوید: متأسفانه با وجود سبک و خنک بودن کفش ها و صندل های تابستانی، بسیاری از آن ها برای سالمندان مناسب نیستند. معمولاً این قبیل کفش ها با وجود سبک بودن دارای زیره لغزنده و پاشنه های نرم هستند که احتمال زمین خوردن سالمندان را افزایش می دهد. این متخصص طب فیزیکی توصیه می کند: برای پیشگیری از سقوط و زمین خوردن سالمندان بهتر است کفشی برای آن ها انتخاب کنید که کف آن سبک، قابل انعطاف و غیر لغزنده باشد. اندازه آن هم باید کاملاً مناسب پا باشد چراکه هرگونه تنگ یا گشاد بودن کفش خطر به زمین افتادن را افزایش می دهد. پاشنه کفش یک سالمند هم باید پهن و کوتاه باشد تا تعادل سالمند هنگام حرکت حفظ شود.
و اما بد نیست کمی هم از عوارض صندل ها بدانید و در زمان انتخاب دقت بیشتری را صرف انتخاب خود کنید.
کارشناسان به افراد توصیه می کنند برای حفظ سلامت و جلوگیری از خطر ابتلا به سرطان از پوشیدن صندل های تابستانی که از جنس پلاستیک ساخته شده خودداری کنند.
آزمایش ها نشان داده است که در ساخت صندل ها از PAHs استفاده می شود که نوعی ماده سرطان زا است و افرادی که در معرض آنچه به صورت تنفسی و چه به صورت تماس پوستی قرار گرفته اند با درصد بالایی به انواع سرطان ها دچار شده اند.
بررسی ها نشان می دهند، علاوه بر احتمال ابتلا به سرطان این صندل ها می توانند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک در افراد شوند و حساسیت های پوستی و کهیر به وجود بیاورند.
و در نهایت صندل های پاشنه دار می توانند باعث فشار به مچ پا و آسیب به مهره های ستون فقرات و نخاع شوند.
به هر روی میزان کثیف شدن پاها در فصل تابستان به هیچ عنوان قابل مقایسه با فصل های دیگر نیست. دانشگاه میامی در ایالات متحده با انجام تحقیقاتی متوجه شد که صندل ها و دمپایی ها محل تجمع بیش از 18 هزار نوع باکتری مختلف هستند.
بر همین ا