خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نمایشگاه عکس هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در فرهنگستان هنر افتتاح شد

13 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده:    خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به گزارش خانه مد به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، نمایشگاه عکس هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در تهران صبح امروز با حضور محمدعلی معلم دامغانی رئیس فرهنگستان هنر، علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد ، ابوالفضل قارایُف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوی آذربایجان و بنیاد حسین اُف سفیر جمهوری آذربایجان در ایران افتتاح شد.
پیش از مراسم افتتاحیه ملاقاتی میان رئیس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران ، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سفیر جمهوری آذربایجان در ایران و هیئت همراه در تالار آیینه این مؤسسه صورت گرفت.
در این دیدار رئیس فرهنگستان هنر با اشاره به اشتراکات دیرینه ای که میان دو کشور وجود دارد، برگزاری هفته فرهنگی در ایران را سرآغازی برای گسترش هرچه بیشتر روابط فرهنگی و هنری دانست و گفت: ما امیدواریم که برگزاری نمایشگاه عکس و هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان در ایران سرآغازی برای گسترش روابط بیشتر میان فرهنگستان هنر ایران و فرهنگستان جمهوری آذربایجان باشد.
او به دانسته های فرهنگی و هنری که از کشور آذربایجان در ایران وجود دارد، اشاره کرد و افزود: دانش ما از گذشته های دور نسبت به موسیقی فراگیر و زنده آذربایجان بسیار زیاد است، اما نسبت به اخباری که از هنرهای معاصر آن کشور وجود دارد، مانند نقاشی، شعر و هنرهای تجسمی و ... تقریباً بی اطلاع هستیم و امیدواریم با گسترش این روابط بتوانیم اطلاعات بیشتری از هنرهای آذربایجان داشته باشیم.
علی معلم درباره فعالیت های فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: این فرهنگستان یکی از اصلی ترین نهادهای کشور محسوب می شود که فعالیت های پژوهشی بنیادین فرهنگی و هنری در زمینه هنرهایی چون نقاشی، موسیقی، نمایشی، شعر، سینما و ادبیات دارد و امیدواریم بتوانیم در همه این زمینه ها فعالیت های بیشتری داشته باشیم.
سپس ابوالفضل قارایُف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوی آذربایجان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این هفته فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: در گذشته معماران توانایی از کشور ایران به کشور ما دعوت می شدند که بناهای تاریخی که به آن رجوع می کنیم حاصل ذوق و قریحه و خلاقیت منحصر به فرد آنهاست.
او به جشنواره هایی که در کشور جمهوری آذربایجان برگزار می شود، اشاره کرد و افزود: در بسیاری از جشنواره هایی که در کشور آذربایجان برگزار می شود، جمهوری اسلامی ایران نیز شرکت دارد و مردم من با هنرهای ایرانی آشنا می شوند و امیدواریم با برگزاری این هفته فرهنگی خصوصاً نمایشگاه عکسی که امروز افتتاح می شود، بتوانیم بر گسترش این روابط بیافزاییم و مردم ایران با کشور من بیشتر آشنا شوند.
پس از این دیدار، نمایشگاه عکس هفته فرهنگی جمهوری آذربایجان که شامل 250 عکس که نمایشی از دورنمای تاریخ، فرهنگ، اقلیم و زندگی را در این سرزمین کهن است، گشایش یافت. موضوع تمامی این تصاویر، جاذبه های گردشگری و جلوه هایی از حیات فرهنگی، تمدنی، طبیعت و زندگی مردم و نمایی از سنت های بومی است که با هدف آشنایی مخاطبان ایرانی با فضای زیست مردم این کشور همسایه و دارای مشترکات و پیوندهای عمیق تاریخی، فرهنگی و زبانی به نمایش گذاشته شد.
این نمایشگاه عکس تا 17 تیرماه در نگارخانه خیال صبا به نشانی ورودی غربی: خیابان ولی عصر(عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره 125 یا ورودی شرقی: خیابان ولی عصر(عج)، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره پذیرای تمامی علاقه مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران