KHANEMOD.COM

تکمیل پازل پرفورمنس

9 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- اشا صدر اشکوری پرفورمنس آرتیست ایرانی گفت: پرفورمنس "پارادوکس انتخاب"، قرار بود پیش از این در جریان فستیوال سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شود اما با فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی و اعلام سه روز عزای عمومی و بعد شروع جشنواره تجسمی فجر، اجرای این پرفورمنس کنسل شد.
او ادامه داد: این اجرا در حقیقت ادامه پرفورمنس آرت "دایره" است که سال 94 و در جریان فستیوال سی پرفورمنس در موزه هنرهای معاصر اجرا شد و موضوع آن حریم خصوصی بود و بر این مبنا شکل گرفته که تعرض به حریم خصوصی ما را دچار خشم و ترس می کند، موضوعی که ما در ایران آن را رعایت نمی‏ کنیم.
این پرفورمنس آرتیست گفت: این اجرا قرار است که به صورت دوره ای در شهرهای مختلف برگزار شود و هر بار این پرفورمنس کامل تر خواهد شد. این اجرا از شهر اصفهان آغاز می شود و امیدوارم که بعد از این در شیراز، اردبیل، گیلان، یزد و شهرهایی دیگری بتوانیم این پرفورمنس آرت را ادامه دهیم؛ چرا که من معتقدم هنر جدید باید در شهرستان ها نیز معرفی شود.
صدر گفت: من برای این پرفورمنس از شرکت کنندگان در خواست داشتم که در صورت تمایل، لباسی که با آن خاطره دارند را برای این اجرا بیاورند و اجرای من حول محور این لباس ها شکل خواهد گرفت.
او ادامه داد: همچنین روز شنبه 10 تیر از ساعت 18 تا 20 نیز در همان گالری من و رامین اعتمادی بزرگ دو پرفورمنس پیشین خود با عناوین "دایره" و "اسناد رامین اعتمادی بزرگ" را بازخوانی خواهیم کرد. در حقیقت این اتفاق که "آرتیست تاک" نام دارد روند شکل گیری یک پرفورمنس آرت را از لحظه شکل گیری آن در بانک عاطفی هنرمند، تا رسیدن به ایده و اجرای اثر را توضیح می دهد. من در این نشست درباره ماهیت پرفورمنس "دایره" صحبت می کنم و رامین اعتمادی بزرگ هم در مورد پرفورمنس "اسناد رامین اعتمادی بزرگ" سخن می گوید.
این هنرمند گفت: پرفورمنس "پارادوکس انتخاب" روز جمعه 9 تیر از ساعت 18 تا 19 در گالری متن در اصفهان، آبشار اول، پلاک 25 برگزار می شود.
اشا صدر دکترای تئا تر، سینما و رسانه از دانشگاه هنر و فلسفه چارلز و دانشگاه هنر وین و تجربه اجراهای بین المللی "هیپولیت" در فرانسه، آلمان و آمریکا را با همراهی گروه هنری گوسان در کارنامه خود دارد.

خانه مد ایران
خانه مد ایران a