خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

منگوله های رنگی از کجا آمده اند؟

22 خـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- این روزها وقتی در خیابان قدم میزنی منگوله های رنگی بسیاری بر روی مانتو ، شال ، کیف و گاهی بر لبه شلوار و یا بر روی صندل های تابستانی به وفور می بینید .
داستان این نخ های رنگی هیجان انگیز چیست ؟
در کشورهایی که بیابان های وسیع و مرزهای پهناور دارند به دلیل بدی شرایط آب و هوایی برای حفاظت و برقراری امنیت از حیوان اهلی و پرطاقتی مانند شتر استفاده می کنند. در جنگ ها یک سپاه شتر ارزش فراوانی دارد و گاهی سرنوشت جنگ به تعداد شترهای یک ارتش بستگی دارد .هند یکی از ین کشور هاست و توانسته با قدرت سپاه شتران خود در جنگ های جهانی و همچنین در جنگ بین پاکستان و هندوستان منفعت فروان ببرد ازین رو هر ساله در یکی از بزرگترین ایالات هند به نام راجستان در شهر BIKANER در ماه ژانویه فستیوالی به پاسداشت مقام و قدرت این حیوانات برگزار می گردد.
این فستیوال که از اوایل نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی توسط بنیاد توریست ، هنر و فرهنگ هند برگزار میگردد که شامل رژه ی شتران، مسابقات سرعت ورقص به منظور بزرگداشت صحرا و شتر میباشد و هدف آن جلب توجه دنیا به حفظ این حیوانات و نگهداری از محیط زیست شترها یعنی صحراها و بیابان هاست .
از جمله جاذبه های این فستیوال که سالیانه توریست های زیادی را به خود جلب می کند تزیینات رنگارنگ این حیوانات است .
ساربان ها با منگوله ها و پارچه های رنگارنگ ، خلخال ، انواع سگک و قلاب ، آینه کاری و آرایش موهای شتر ،به نشانه احترام و علاقه خود به شتران آنها را می آرایند ، این تزینات به حدیست که گاهی تمام بدن حیوان پوشیده از رنگ می شود.
این قبیل تزیینات بارها دستمایه الهام بسیاری از هنرمندان بوده است به ویژه در طراحی لباس در سبک های طبیعت گرایانه مانند BOHO مورد استفاده قرار گرفته است .
نویسنده: پرستو نباتی

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران