خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

انیمیشن‌بازی واردات پوشاک در دنیای کودکان

10 خـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- عروسک هایی که برای همه ما تداعی گر نوستالژی های روزهای کودکی هستند، از برنامه های کودک گرفته تا کتاب های داستانی، نه امروز که هیچ زمان دیگر فرصتی برای ظهور و بروز بر لباس فرزندانمان پیدا نکرده اند.
بی شک همه ما بر این امر اذعان داریم فضای روانی کودکان ایرانی سال هاست با دنیای انیمیشن های خارجی نه از قاب جادویی تلویزیون که از پشت ویترین فروشگاه های پوشاک بچگانه عجین شده است.
طراحان لباس ایرانی با علم به این موضوع که کودکان رنگ های شاد را بیشتر دوست دارند، باز هم از توجه به این مهم غفلت کرده و باید اعتراف کرد که طی سالیان اخیر در بازی رنگ ها از رقبای خارجی خود شکست خورده اند.
انیمیشن بازی واردات پوشاک در دنیای کودکان تا جایی پیشرفته است که گاه به نظر می رسد اگر والدین بخواهند از الگوهای ایرانی برای لباس فرزندشان استفاده کنند، کودکان با پوشیدن این لباس ها احساس تحقیر کرده و نگاهشان را به سمت آنچه از پوشاک خارجی بر تن هم سن و سال هایشان است معطوف خواهد کرد.
برخی آمار حاکی از آن است که سالانه در کشورمان 30 هزار تن لباس بچگانه تولید می شود که البته در تولید پوشاک کودک هم تولیدکنندگان زیرپله ای به وفور وجود دارند و در عین حال تعداد تولیدکنندگان رسمی هم کم نیست اما به واقع و با تکیه بر میزان استقبال عموم از طرح و کیفیت موجود، تعداد آنهایی که حرفی برای گفتن دارند و مجوز صنعتی دارند و تولید انبوه انجام می دهند، بین 20 تا 30 تولیدکننده است.
همین مسئله راه را برای واردکنندگان پوشاک بچگانه باز کرده و آنچه در پشت ویترین این فروشگاه ها خودنمایی خواهد کرد تصاویر گوناگون از شخصیت هایی است که هیچ سنخیتی با فرهنگ ما نداشته و به دلیل قرابت معنایی میان لباس و شخصیت افراد، به شدت بر رویکردهای رفتاری کودکان اثرگذار بوده است.
به هر روی نباید فراموش کرد که کودکان در سال های نخست زندگی، هنوز معنای انتخاب را درک نمی کنند پس والدین با شرایطی مواجه هستند که می توانند ذائقه فرزند خود را جهت دهی کنند.
در ادامه، کودکتان به تدریج و به مرور زمان توانایی انتخاب و درک صحیحی از لباس مورد نظر خود را پیدا خواهد کرد، پس اگر در سنین کودکی این نوع اعمال سلیقه را در جریان طبیعی لباس های کودک وارد کنید امیدوار خواهید بود که در سنین نوجوانی و جوانی، لباس را بر تن او ببنید که متناسب با الگوهای فرهنگی و هنری کشورمان بوده است.
عطیه پژم

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران