خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

برای تابستان 96 چه رنگی بپوشیم؟

3 خـرداد 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- موسسه "پنتون" در جدیدترین اعلامیه خود، رنگهای تابستان 2017 را برای به کارگیری طراحان و تولیدکنندگان در عرصه مد و لباس معرفی کرده است.
یکی از موضوعاتی که گاه ذهن علاقهمندان به مد را درگیر میکند، پرسش آنها در مورد رنگ فصل و سال است. جامعه ایرانی پس از چندین سال بیتوجهی به مد و لباس، از حدود دو دهه پیش توجه بیشتری به پوشش خود پیدا کرد. از همان زمان مسئلهای به نام رنگ سال برای مردم ایران مطرح شد و عدهای از آنها زمانی که برای خرید لباس عید خود به بازار میرفتند سعی میکردند رنگی را که مد سال است انتخاب کنند.
اینکه آن رنگها چقدر با مد جهانی انطباق داشت خود داستان دیگری است. حتماً شما هم آن سالهایی را که نیمی از مردم شهر لباس بنفش یا صورتی چرک به تن داشتند به یاد دارید، و در سالهای بعد هم فروشندگان لباس، کیف، روسری و... هر بار یک رنگ را به نام رنگ سال به مشتریها معرفی میکردند، اما به مرور مشخص شد که این رنگها ارتباطی با رنگ سال جهانی ندارد و توسط تولیدکنندگان و با توجه به میزان پارچهای که از یک رنگ در اختیار دارند تعیین میشود.
پنتون که متعلق به شرکت داناهر در واشنگتن است، دارای یک سیستم است که به تولید کنندگان کمک میکند تعریف دقیقی از رنگ به دست آوردند.
این شرکت هر سال با نظرسنجی از طراحان دکور و طراحان مد، و همچنین تولید کنندگان و خرده فروشان، متوجه میشود آنها برای استفاده از چه رنگی برنامهریزی کرده اند و سپس به رهبری خانم آیزمن، رنگ سال آینده انتخاب میشود.
انتخابهای پنتون در ذهن مصرف کنندگان تاثیر میگذارند و معرفی رنگ سال باعث ایجاد یک دگرگونی شدید در تمایلات مصرف کننده است.
لئاتریس آیزمن در کتاب "روانشناسی رنگها" میگوید: "ما شفقت و دلسوزی می خواستیم، چیزی که امروز بسیاری از مردم به دنبال آن هستند."
پنتون در اعلامیه خود رنگهای سال را با عنوان " دارای احساس ثبات، آسایش و آرامش" توصیف کرده و استدلال میکند که آنها در جهان پر هرج و مرج ایجاد تعادل میکنند.
درادامه این مطلب، رنگهای معرفی شده از سوی این موسسه برای استفاده طراحان برای مد و لباس تابستان 2017 را ببینید:

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران