خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ترفندهایی برای حفظ زیبایی در تابستان!

15 مـرداد 1395   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- تابش آفتاب و گرما تاثیر زیادی بر چهره می گذارد، از موهایی که بعد از کلی زحمت سشوار کشیدن، آنها در عرض چندین دقیقه وز می شوند تا آفتاب سوختگی بر اثر گرما گرفته تا بوی بد عرق و شره کردن آرایش. همه این مشکلات دستاورد فصل گرم سال است.
تابش آفتاب و گرما تاثیر زیادی بر چهره می گذارد، از موهایی که بعد از کلی زحمت سشوار کشیدن، آنها در عرض چندین دقیقه وز می شوند تا آفتاب سوختگی بر اثر گرما گرفته تا بوی بد عرق و شره کردن آرایش. همه این مشکلات دستاورد فصل گرم سال است. ما در مطلب دایره المعارفی کامل برای حل این مشکلات پیدا کرده ایم تا شما با خواندن این مطالب بتوانید فصل گرما را به آرامش خاطر بهتری بگذرانید. با ما همراه باشید و این مطلب را از دست ندهید.
با آفتاب سوختگی چه کنید؟
به محض اینکه فهمیدید پوست تان سوخته است، مراحل زیر را اجرا کنید تا فرایند بهبود را سرعت ببخشید.
آسپرین بخورید: این قرص ها کمک می کنند که میزان ترشح پروستاگلاندین کم شود و حتی در بعضی موارد متوقف شود، این هورمون قرمزی پوست را افزایش می دهد و توقف ترشح آن مساوی است با قرمز نشدن پوست.اما حتما قبل از مشورت از پزشک مشورت بگیرید.
آب سرد را فراموش نکنید: آفتاب سوختگی باعث افزایش جریان خون زیر پوست می شود اما حمام یا دوش آب سرد می تواند این میزان را کاهش دهد و در نتیجه از التهاب پوست بکاهد.
ژل آلوورا درمان پوست ملتهب: یکی از مهم ترین ویژگی های ژل آلوورا خاصیت التیام بخشی آن است، به خصوص اگر از آلوورای تازه استفاده کنید، کافی است یکی از برگ ها را برش دهید و ژل درونش را به پوستتان بمالید، اگر هم ژل های آماده می خرید حواستان باشد محصولی بگیرید که بدون الکل باشد چون الکل پوست را خشک می کند و در نتیجه احتمال پوسته پوسته شدن زیاد می شود.
مهم ترین قدم
استفاده از ضد آفتاب را واقعا جدی بگیرید و حواستان باشد باید هر دو ساعت یکبار، آن را تجدید کنید چون تاثیرش می رود به خصوص اگر مدام در آفتاب هستید.
چگونه گزیدگی پشه را درمان کنید
اولین کار این است که یک پماد هیدروکورتیزون یک درصد بخرید و به محض اینکه متوجه التهاب و قرمزی گزیدگی پشه شدید، پماد را روی آن بمالید، البته اگر دوست داشته باشید خوردن یک قرص آنتی هیستامین مثل لوراتادین یا زیرتک هم می تواند به کاهش این ورم پوستی کمک کند. بعد از این مراحل درمانی می توانید همانند یک جوش روی آن را بپوشانید در اینجا روشی را که تروی ثورت برای پوشاندن این دانه های قرمز آزاردهنده می دهد از این قرار است:
یک کانسیلر کرمی شکل می تواند به شما کمک کند. شما باید با استفاده از یک برس آرایشی کوچک روی دانه قرمز را بپوشانید، حواستان باشد که بهتر است کمی از کانسیلر را بالا، پایین و اطراف دانه قرمز بزنید و روی پوست پخش کنید تا رنگی یکنواخت بگیرد. بهتر است سر برس را چند بار به انگشت حلقه تان بزنید تا اضافه های آن گرفته شود و مناسب تر روی پوست بنشیند. بعد از کانسیلر بهتر است از روی پوست پودر بزنید تا رنگ ها کاملا یکنواخت شود.
با تعرق چه کار کنیم؟
در این روزهای گرم، عرق کردن نیز یکی از مشکلات رایج است باید دنبال راهکارهایی باشید که کمتر عرق کنید یا اینکه عرق ها کمتر روی پوست مشخص شوند. دکتر لورتا سیرالدو، استاد درماتولوژی دانشگاه علوم پزشکی میامی می گوید: دوش آب سرد نه تنها به طور موقت پوست را خنک می کند بلکه دمای پوست را پایین می آورد و همین پایین آمدن دما می تواند تا حد زیادی میزان عرق کردن شما را تنظیم کند.
بعد از حمام و خشک کردن بدن با حوله، می توانید به قسمت هایی از بدن که زیاد عرق می کند پودر بچه بزنید البته پودرهای جاذب دیگری هم در بازار وجود دارند که مخصوص خشک نگه داشتن بدن هستند. اگر پاهایتان نیز در تابستان عرق می کند و خیس می شود. بعد از حمام پاها را با باد سرد سشوار کاملا خشک کنید و بعد روی آنها مانند بدن پودر بچه بزنید، حواستان باشد که بین انگشتان را فراموش نکنید. در نهایت نیز پودرهای ضدعرق و مام ها می توانند این فرایند را کامل کنند چون این محصولات حاوی موادی چون زیرکونیوم آلومینیوم هستند که می توانند تا حدی جلوی تعرق زیاد را بگیرند.
برای به دست آمدن بهترین نتیجه توصیه می کنیم ضدعرق را قبل از خواب و روی پوست کاملا خشک استفاده کنید. اگر تمام این موارد را رعایت کردید و بازهم مشکل تان برطرف نشد و همچنان تعریق آزارتان می داد بهتر است از یک متخصص پوست کمک بخواهید تا او ضدعرق مناسب را برایتان تجویز کند. البته پزشکان برای تعرق بیش از اندازه تزریق بوتاکس توصیه می کنند هم برای تعریق زیر بغل و هم کف دست ها. با تزریق بوتاکس شما 3 تا هفت ماه از شر عرق کردن زیاد خلاص می شوید.
با تاول ها چه کنیم؟
گاهی به دلیل تورم پا و نامناسب بودن کفش و به خصوص صندل روی پاها تاول های دردناکی به وجود می آید که می توانند حسابی آزاردهنده باشند اما با این تاول ها چه باید کرد، آنها را کند یا نه؟ بسیاری از متخصصان پوست می گویند، بله باید آنها را کند، مثلا دکتر جعفری بنا بیومتخصص پوست در سن دیاگو می گوید: تاول هایی که توسط خود فرد تخلیه می شوند سریع تر از تاول هایی خوب می شوند که به مرور زمان خودشان باز می شوند.
کافی است یک سوزن را استرلیزه کرده (با فرو کردن در الکل یا قرار دادن در شعله آتش) و یک شکاف بسیار ریز در تاول ایجاد کنید. اجازه دهید مایع درون آن (آب موجود) تخلیه شود و بعد با یک چسب زخم یا باند استریل روی آن را بپوشانید، البته هر روز بانداژ آن را عوض کنید تا اینکه پوست کاملا بهبود یابد، البته در این مدت جوراب هایی با الیاف مصنوعی یا هر جوراب دیگری که می تواند زخم را تحریک کند نپوشید.
چگونه در گرما آرایش تان خراب نشود
اگر معمولا خودتان عادت دارید که در روزهای گرم کمتر آرایش کنید باید بگوییم کاملا کار درستی انجام می دهید اما گاهی به خاطر یک مهمانی یا عروسی مجبورید کمی بیشتر آرایش کنید اما چگونه؟ ما به شما می گوییم:

فقط کانسیلر ضد آب
اگر بخواهید سیاهی ها و حلقه های زیر چشم و همچنین لک های پوستی را بپوشانید بهتر است به سراغ کانسیلرهای ضدآب بروید تا با عرق کردن پوست به راحتی پاک نشوند چون در غیراین صورت با پاک شدن کانسیلر، رنگ یکنواخت پوست نیز خراب می شود.
مواد آرایشی پودری را کنار بگذارید
مواد آرایشی پودری و ضد آب خیلی ترکیب خوبی نمی شوند و استفاده همزمان آنها نمی توانند در زیبایی چهره شما در این گرمای تابستانی نقشی داشته باشد، توصیه می کنیم در این روزها استفاده از رژگونه های پودری را کنار بگذارید چون با عرق کردن پوست خیلی زود پاک می شوند.
در این روزهای گرم سایه چشم خیلی روی پلک ها ماندگار نیست به همین دلیل توصیه می کنیم تا پاییز استفاده از آنها را کنار بگذارید. بهتر است برای آرایش چشم از یک خط چشم ضدآب مایع استفاده کنید
مرطوب کننده رنگ دار
برای یکنواخت کردن رنگ پوست تان در تابستان، بهتر است از مرطوب کننده رنگ دار استفاده کنید که حاوی جاذب های محافظت کننده در برابر آفتاب SPF هم باشد، البته این SPF حتما باید بالای 20 باشد تا یک محافظت حداقلی را از صورت شما به عمل آورد.
سشوار را فراموش نکنید
وقتی بیشتر موها خشک شدند قسمت های کوچکی از موهای روی سر را دور یک برس بزرگ گرد بپیچید و با حرارت بالا موها را سشوار کنید، بهتر است نازل سر سشوار را بگذارید تا حرارت به طور مستقیم به موها بخورد و وز آنها را از بین ببرد. اگر بعد از این کار همچنان وز موها از بین نرفته بود، مقداری از یک سرم ضد وز که حاوی سیلیکون باشد را کف دست ها بریزید و آن را به موهای رویی که بیشترین وز را دارند بمالید و سپس موها را اتو کنید تا کاملا وزها از بین بروند.
اگر با توجه به تمام دستورالعمل های فوق همچنان موهایتان کمی وز کرد، چاره کار همان کرم ضد وزی است که روی موهای نم دارتان مالیدید. البته اگر موهایی زبر و فر دارید می توانید به جای کرم از سرم های مخصوص استفاده کنید تا موها کمی نرم هم بشوند اگر قد موهایتان متوسط است به اندازه یک سکه سرم را کف دست بریزیدو به موها بمالید.
منبع: مجله سیب سبز

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران