KHANEMOD.COM
لباس استرالیا تیتر شد
12 مـرداد 1395       نویسنده: مدير وب سايت        پرینت

خانه مد-  در آستانه برگزاری مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیك 2016 برزیل،حواشی لباس‌ کاروان کشورهای مختلف همچنان در صدر اخبار جهان قرار دارند.

برنامه و جدول زمان‌بندی بازی‌های المپیك 2016 برزیل اعلام شده است و بر اساس برنامه اعلام‌شده مراسم افتتاحیه این مسابقات 15 مرداد 1395 برگزار و بازی‌ها نیز به طور رسمی از 16 مرداد آغاز می‌شود. 

در هیاهوی خبری بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان، لباس‌های کاروان المپیک کشورهای مختلف همچنان خبرسازی می‌کنند.

روز گذشته رسانه‌های محلی استرالیا اعلام کردند دو رایانه و پیراهن یک تیم از کاروان ورزشی این کشور در طول یک آتش‌سوزی و تخلیه محل اقامت تیم المپیک استرالیا به سرقت رفته است. این دو رایانه‌ها و پیراهن در حالی در محل ساختمان اقامت تیم استرالیا به سرقت رفت که آتش‌سوزی روز جمعه در زیرزمین ساختمانی که تیم این کشور در آن مستقر بود، اتفاق افتاد و مایک تانکرد سخنگوی کمیته المپیک استرالیا دراین‌باره گفته است ما برخی از پیراهن‌ها و دو رایانه تیم دوچرخه‌سواری را در یکی از اتاق‌های طبقه پنجم از دست داده‌ایم.

به نوشته روز دوشنبه سیدنی مورنینگ هرالد، 100 تن از اعضای کاروان ورزشی استرالیا در این آتش‌سوزی به مدت 30 دقیقه از ساختمان تخلیه شدند که دزدی اتفاق افتاد.

برخی رسانه‌ها نیز اخباری مبنی بر شباهت پیراهن کاروان آمریکا به پرچم روسیه نوشتند که این پیراهن به رنگ پرچم روسیه بر تن آمریکایی‌ها موجب اعتراضاتی هم شد.

در میان کشورهای حاضر در المپیک امسال اعتراض‌ها به لباس کاروان اعزامی ایران و گرجستان برای حضور در المپیک ریو باعث تعویض این البسه شده است.

در گرجستان بعد از رونمایی از البسه کاروان این کشور برای المپیک ریو، مردم به اعتراض گسترده پرداختند و با جمع‌آوری امضاهای مردمی خواستار تغییر آن شدند که البته سالوم زوراویشلی وزیر امور خارجه سابق گرجستان نیز یکی از افرادی بوده است که به انتقاد از این لباس‌ها پرداخته است و عنوان کرده این طرح برای ورزشکاران اعزامی نه هویت گرجستانی را نشان می‌دهند و نه روحیه ورزشکاری دارد.

همچنین این موضوع در مجلس گرجستان نیز مورد بررسی قرار گرفت و با اعتراض نمایندگان روبرو شده است هر چند رئیس کمیته المپیک گرجستان با اعلام اینکه شب‌ها در ریو هوا سرد است و نیاز بود لباس‌ها مقاوم باشند، سعی در پاسخ دادن به انتقادها داشته است.

درباره وضعیت لباس نهایی کشورمان باید گفت که نیمی از آن‌ها دوخته شده‌اند و امشب به کمیته ملی المپیک تحویل داده می‌شوند. همچنین از کفش ورزشکاران کشورمان نیز برای حضور در مراسم رژه المپیک رونمایی و برای بانوان کفشی به رنگ عنابی و برای آقایان کفش سبزرنگ انتخاب شده است.
کامران بختیاری طراح لباس کاروان المپیکی کشورمان کمربندهایی را نیز به ورزشکاران کشورمان هدیه داده است که البته قرار نیست از آن‌ها برای حضور در مراسم رژه استفاده شود. 

فروشگاه اینترنتی نعلبندان