خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

میراث گمشده(2) در اختتامیه پنجمین جشنواره مد و لباس فجر

16 اسـفـنـد 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- فیلم مستند "میراث گمشده" با موضوع هویت و لباس ایرانی در اختتامیه جشنواره مد و لباس فجر به نمایش درمی آید.
به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، امیررضا صابری نژادتهیه کننده فیلم مستند "میراث گمشده" است که بخش هایی از آن سال گذشته در اختتامیه چهارمین جشنواره مد و لباس فجر پخش شد. در این فیلم تعدادی از هنرمندان، ورزشکاران و چهره های مطرح جامعه به بیان نظرات خود در مورد لباس ایرانی می پرداختند. حالا در اختتامیه پنجمین دوره جشنواره شاهد بخش هایی از قسمت دوم این مستند خواهیم بود.
صابری نژاد که دانشجوی دکترای معماری است در مورد نحوه ساخت این فیلم مستند گفت: ایده ساخت مستند میراث گمشده از یک بحث در موردباستان شناسی و تاریخ لباس شروع شد و به این نتیجه رسیدیم که ما 35 هزار سال هویت لباس داریم و لباس های فاخر داشتیم اما حالا از لباس هایی استفاده می کنیم که متعلق به خودمان نیست.
او ادامه داد: این دغدغه باعث شد ساخت مستند را آغاز کنیم و سال گذشته در میراث گمشده1 این دغدغه را مطرح کردیم که ما با وجود داشتن هویت وتاریخ تمدن طولانی، لباس ملی نداریم. در حالی که کشورهایی با تاریخ بسیار کمتر از ما لباس ملی دارند.
او با بیان اینکه در میراث گمشده 2 نیز همان روند با کمی تغییر ادامه پیدا می کند افزود: کار اصلی گروه ما پژوهش در تاریخ لباس است و مقالات ما در دانشگاه میشیگان و چند دانشگاه دیگر پذیرفته شده است. برای اینکه این پژوهش را به عرصه ظهور برسانیم بهترین کار استفاده از تصویر است. بنابراین مستند میراث گمشده را می سازیم تا پژوهش های خود را به مردم نشان بدهیم و بگوییم چه بودیم، الان چه هستیم و چه دوست داریم باشیم.
صابری نژاد در مورد پخش این فیلم گفت: این کار دارای چند بخش است و قصد داریم پس از کامل شدن مجموعه در تابستان آینده آن را در اختیار مردم بگذاریم تا در شبکه های خانگی یا سیما تماشاگر آن باشند.
او در مورد میزان تاثیرگزاری این فیلم بر مردم گفت: وقتی می خواهیم جریانی شکل بگیرد همیشه عده ای اولین افراد انجام دهنده کار هستند. گروه هنری سارابیسهم دوست داشت در این زمینه آغازگر باشد و حتی اگر این فیلم بتواند یک درصد جامعه را تکان دهد برای ما خوب است. لباسی که نزدیک 200 سال است خراب شده با چند فیلم و سریال درست نمی شود. این اتفاق نیاز به فرهنگ سازی دارد و زمان زیادی می برد.
صابری نژاد افزود: ما با استفاده از افراد مشهور و تاثیرگزاری آنها می توانیم این زمان را کم کنیم ولی در هر صورت مسئله زمان وجود دارد. خودمان می دانیم که نمی توانیم خیلی تاثیرگزار باشیم اما دوست داریم شروع کننده باشیم و کار را به نتایج خوبی برسانیم. شاید این فیلم یک درصد نتیجه داشته باشد و شاید آنقدر بازخورد خوب باشد و ایرانی‎ها آمادگی تغییر داشته باشند که یک انقلاب در صنعت پوشاک و هویت لباس ما رخ دهد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران