خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

سه نوآوری خارق العاده که آینده مد را تغییر خواهد داد

28 بـهـمـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- صنعت تولید منسوجات یکی از آلاینده ترین صنایع دنیاست. بخشی از آن به خاطر اثراتی است که برداشت پنبه و تولید الیاف مصنوعی بر محیط زیست می گذارد و بخش دیگر آن به خاطر روش های قدیمی است که برای رنگ آمیزی و پرداخت پارچه به کار گرفته می شود.
به استناد اداره کل انرژی ایالات متحده آمریکا صنعت نساجی این کشور پنجمین تولید کننده بزرگ گاز دی اکسید کربن به شمار می آیند.
ولی خوشبختانه با آگاهی بیشتر مصرف کنندگان , تولید کنندگان لباس هم قدم در راه تازه ایی در جهت سازگاری بیشتر با محیط زیست بر میدارند و البته پیشرفت های شایانی هم کسب کرده اند.
با نگاهی کوتاه به این نوآوری ها از تولید پارچه و مواد غذایی گرفته تا رنگ آمیزی با هوا یا وب سایت هایی که اندازه های دقیق مشتری را می دانند , تصویری که از مد در ذهن داشتید کاملا دگرگون می شود.
1- تولید پارچه از چای ,شیر و دانه های قهوه:
شیر , چای و قهوه با هم سازگاری دارند ولی نه به صورتی که همیشه دیده ایم. در حالیکه بخش مطالعات تکنولوژیک سعی در تبدیل مد به عنصری قابل تحمل و ملایم دارند نوآوری های تکنولوژیک تولیدات غذایی را تبدیل به کالایی قابل پوشش میکنند.
طراح و دانشجوی میکروبیولوژی المانی " آنکه دومسکه" از شیر برای ساختن یک پارچه اکولوژیکا استفاده میکند به نام "کیو میلچ" . کمپانی تولید کننده پوشاک ورزشی پیشرفته به نام "ویروس" از دانه های قهوه بازیافت شده برای تولید لباس های مخصوص ورزش در سرما بهره می گیرد.
سوزان لی طراح مد مشغول ساخت پارچه و چرم گیاهی از چای تخمیر شده به نام کمبوچا است
2-رنگ آمیزی پارچه با هوا که باعث صرفه جویی بسیار در آب می شود
این تکنولوژی در کالیفرنیا توسعه یافته توسط رنگهای مخصوصی اجرا میشود که توسط حرارت از کاغذ روی پارچه در یک فرآیند یک مرحله ایی منتقل می شود. این متد می تواند بین 140 تا 1500 لیتر آب برای رنگ کردن دو کیلو پارچه صرفه جویی کند. همچنین در کنار صرفه جویی در مصرف انرژی پسماند های مضر هم تولید نمی کند . این تکنولوژی بهانه ایی برای خلق آثار منحصر به فردی شده است مثل این دو کاستلو تاگلیاپیترا از مجموعه 2012 وی. Costello Tagliapietra
3- چاپ دیجیتال
با چاپ دیجیتال رنگ ها مستیقما توسط چاپگر به پارچه منتقل می وشد و باعث صرفه جویی در اب تا 95% انرژی تا 75% می شود و در کنارش ضایعات پارچه
را کاهش میدهد. این تکنولوژی توس طططراخانی همچون مری کانترو و الکساندر مک کوئین مورد استفاده قرار گرفته است
گردآوری و ترجمه: خانم سارا گلابیان

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a