KHANEMOD.COM

برند میسونی

20 بـهـمـن 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- اوتاویو میسونی طراح خانه مد ایتالیایی در 92سالگی درگذشت. برای ایتالیایی ها این برند برابر با طراحی لباس های بسیار آراسته لاکچری!

المپیک 1948 نقطه آغاز شکل گیری خانه مد "missoni" بود.
ماجرا از این قرار بود :
اوتاویو میسونی یوگوسلا در المپیک سال "1948" برای شرکت در رشته دومیدانی ورزشی که در آن به صورت حرفه ای فعالیت می کرد ، به لندن سفر کرد.این سفر آغاز آشنایی او با رزیتا جلیمینی همسر آینده ایتالیایی اش بود. بستگان رزیتا در آن زمان به کسب و کار نساجی مشغول بودند.
"5"سال بعد از ازدواج آن ها یعنی در سال "1953" خانه مد آن ها در شهر میلان بنیانگذاری شد!
دامنه طراحی های وی به حدی گسترده است که علاقمندانش در هر سن و سال و با هر سلیقه ای را راضی می کند و از آن مهمتر اینکه طراحی های میسونی محدود به لباس نیست و در طراحی کیف و کفش و عینک زیورآلات و اکسسوریز و... هم دستی دارد.
البته با حفظ سبک یعنی الگوی هندسی با قالب زیگزاگ! مبنای طراحی هایش روی پارچه های کشباف وبافت می باشد.
(طرح زیگزاگ به نوعی مهر برند میسونی می باشد.)
تمام دنیا میسونی را به خاطر الگوهای هندسی متفاوتش از خطوط راه راه تا زیگزاگ و گل های انتزاعی سبک خودش در طراحی می شناسند.
و از دیگر مشخصه های طراحی های وی تونالیته رنگ در کارهایش می باشد. شهرت دیگرش بخاطر تنوع در جنس پارچه هایی که استفاده مکند (لنین ، ریون ، ابریشم مصنوعی ، ابریشم طبیعی ، کشباف ، بافت ) می توان نام برد.
شرکت میسونی از سال "2005" به حوزه دکوراسیون داخلی ، طراحی مبلمان و پارچه های پرده ای هم وارد شده البته با همان طرح های خاص هندسی.
در زمینه طراحی داخلی به ساخت هتل های معروف میسونی در اسکاتلند ، کویت ، عمان ، برزیل ، ترکیه و ..... منجر شد.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران a