KHANEMOD.COM
افتتاح چهار نمایشگاه زیورآلات در تهران
4 بـهـمـن 1394       نویسنده: مدير وب سايت        پرینت

    خانه مد-  با توجه به اقبال روزافزون جوانان به استفاده از زیورآلات دست‌ساز و ورود بسیاری از فارغ‌التحصیلان هنر به عرصه ساخت زیورآلات تجربی، این روزها شاهد برگزاری نمایشگاه‌های متعددی از زیورآلات هستیم. گالری‌ها نیز بیشتر از گذشته به این موضوع اهمیت داده و زیورآلات را به عنوان یک گونه هنری قابل نمایش در گالری پذیرفته‌اند.

- گالری گلستان یکی از میزبانان زیورآلات در این هفته است. تکتم فاضل و بهرام دشتی‌نژاد که تابه حال بیش از 10 نمایشگاه از آثار خود را برگزار کرده‌اند، برای چندمین بار آثار خود را در گالری گلستان به نمایش گذاشته‌اند.
آثار این زوج که بر اساس نمادها و داستان‌های ایرانی طراحی می‌شوند تم‌هایی مانند باغ‌های ایرانی، لاله و صورت‌ها، مرغ هزار آوا و... را در بر می‌گیرد. زیورآلات این مجموعه با نقره ساخته شده‌اند و از سنگ‌هایی مانند فیروزه در آنها استفاده شده است.
نمایشگاه آثار این دو طراح که نشان ملی اصالت هنری زیورآلات دست‌ساز را از سوی سازمان میراث فرهنگی دریافت کرده‌اند تا 7 بهمن ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری گلستان به آدرس خیابان دروس، خیابان كماسایی، پلاک34 برقرار است.‌
-نمایشگاه زیورآلات شاهرخ ضمایری نیز در گالری شلمان برگزار شد. در این نمایشگاه آثاری به نمایش درآمده است که ضمایری با استفاده از انواع سنگ‌های رنگین ساخته است. این مجموعه شامل طیف گسترده‌ای از فرم‌های طبیعی یا انتزعی است. در کنار طرح‌های کلاسیک رایج در طراحی جواهرات، شاهد قطعاتی هستیم که به شکل پروانه، مار، طوطی و... ساخته شده‌اند.
این نمایشگاه تا 9 بهمن ماه از ساعت 15:30 تا 20 در گالری شلمان به آدرس خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک 27 برقرار است.
سارا نوری هنرمند دیگری است که آثارش را در گالری کاوه به نمایش گذاشته است. نوری در طراحی این مجموعه موضوع طبیعت را انتخاب کرده و نمادهایی از درخت، گل، صخره و... را روی زیورآلاتی از جنس نقره به نمایش گذاشته است.
-نمایشگاه زیورآلات و طبیعت تا 7 بهمن ماه از ساعت 16 تا 20 در نگارخانه کاوه به آدرس خیابان ظفر، انتهای فرید افشار، خیابان دولتشاد غربی، خیابان پروین، کوچه تایباد ،پلاک 26 برقرار است.
-گالری کبیری نیز مجموعه‌ای از زیورآلات دست ساز و نقاشی‌های مهشید اسماعیل‌پور را به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه تا 7 بهمن ماه برقرار است و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید آثار از ساعت 17 تا 20 به آدرس خیابان دیباجی جنوبی، بالاتراز پارک ارغوان، پلاک 60 مراجعه کنند.

فروشگاه اینترنتی نعلبندان