خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

ستاره موسیقی و دنیای مد فانتزی

23 دی 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- اخبار تکان دهنده از دست دادن دیوید بوئی،خواننده، ترانه سرا و تهیه کننده مطرح بریتانیایی، تنها دو روز پس از انتشار آلبوم "Blackstar" او در روز جمعه، هاله دردناکی از غم در میان طرفداران او به وجود آورد.
اما بوئی جدا از نقش تاثیرگذارش در دنیای موسیقی، در دنیای مد هم جایگاه مهمی داشت. او پوشش خود را با الهام از امیدها، آرزوها، شجاعت نسل جوان یا سوگواری و غم تغییر می داد. قدرت او در دستکاری تصویر خود از طریق لباس، آرایش، و نمایش در مجموعه های فشن، نمایش ها و عکس ها منعکس شده است. هر تغییر پیشرویانه ای که او در ظاهرش ایجاد می کرد در دائرة المعارف سبک ها باقی می ماند.
مدت ها قبل از اینکه مد به عنوان یک صنعت شناخته شود، بوئی همکاری با طراحان مد را آغاز کرد. این همکاری با انجی بوئی که بعدا همسر او شد آغاز شد و بعد با طراحان دیگری مانند کانسای یاماموتو، میک راک و... ادامه یافت.
اولین تصاویری که از لباس ها و ظاهر عجیب بوئی دیده شد مربوط به طرح جلد آلبوم های او در دهه های 70 و 80 است. در آن روزها، کاری که بوئی با ظاهر خود انجام داد ثبت نشد، اما میلیون ها طرفدار او در نمایشگاهی که موزه ویکتوریا و آلبرت در سال 2013 برپا کرد توانستند نگاهی اجمالی به نوع پوشش او در طول سال های گذشته، داشته باشند.
بیش از 300 شی از جمله شعر و دست نوشته، لباس های اصلی، عکس، طرح ها، آلبوم آثار هنری و مواد موجود در پرفورمنس های او در طول پنج دهه گذشته از درون بایگانی دیوید بوئی برای اولین بار به نمایش درآمد.
بینندگان نمایشگاه متوجه شدند که چگونه کار بوئی هم تحت تاثیر و هم تاثیرگذار بر جنبش های گسترده در هنر، طراحی، تئاتر و فرهنگ معاصر بود. تمرکز او بر روی فرآیند خلاق، تغییر سبک کار و همکاری با طراحان مختلف در زمینه های مد، صدا، گرافیک، تئاتر و فیلم به خوبی در آن نمایشگاه دیده شد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، دیوید بویی بعد از ماه ها نبرد با سرطان درگذشت. بیانیه ای روی اکانت های رسانه اجتماعی این هنرمند به این شرح قرار گرفت: "دیوید بویی بعد از یک نبرد 18 ماهه با سرطان، امروز در آرامش و در کنار خانواده اش درگذشت. بسیاری از شما در این غم سهیم خواهید بود، اما ما از شما می خواهیم تا در این زمان اندوه، به حریم خصوصی خانواده او احترام بگذارید."

او تنها سه روز پیش (هشتم ژانویه) که روز تولدش هم بود، جدیدترین آلبوم خود با عنوان "Blackstar" را منتشر کرده بود.

بویی بین سال های 2004 تا 2012 نسبتا ساکت بود اما در سال 2013 و با انتشار آلبوم "روز بعد" به صدر اخبار بازگشت. این آلبوم به رتبه دوم 200 آهنگ برتر بیلبورد رسید. با وجود اینکه همیشه هوادارانش می خواستند این ستاره راک گوشه گیر تورهای بیشتری برگزار کند، بویی نسبتا دور از دید عموم باقی مانده بود و در نیویورک زندگی می کرد.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران