KHANEMOD.COM

طراح مشهور لبنانی

9 دی 1394   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- ایلی صعب ( elie saab كه در فارسي و عربي "الی ساب" هم نوشته مي شود )، طراح برجسته و مشهور لبنانی، یکی از بزرگترین نام های فشن و طراحی زنانه سطح عالی(Haute couture) در خاورمیانه و دنیا است. او معمولا با نام اختصاری ES معروف است. او برای بسیاری از افراد مشهور دنیا و ستارگان هالیوود مانند کریستینا اگیلرا، بیونس نولز، کاترین زتا جنز، شارلیز ترون، اوا لانگوريا، جسیکا سیمپسون، پاتریشیا هیتون، سلما هایک و بسیاری دیگر لباس طراحی کرده است.
در سال 1982 وقتی که صعب فقط 18 سال داشت، اولین برند خود را در بیروت افتتاح کرد. در همین سال او اولین مجموعه خود را ارائه کرد که با استقبال و تشویق فراوان همراه شد. نشریات لبنانی از او با عنوان " نابغه زودهنگام" نام بردند. در دهه 80 شهرت ایلی در سراسر خاورمیانه پخش شد.
در سال 1997 صعب اولین طراح غیرایتالیایی بود که به عضویت گروه Camera Nazionale della Moda ایتالیا درآمد و در سال 1997 نخستین مجموعه خارج از لبنان خود را در رم به نمایش گذاشت و مجموعه بهار و تابستان خود را در هفته آلتامدا رم نمایش داد. صعب در سال 1998 نمایش مجموعه آماده پوشیدن خود را در میلان آغاز کرد و درهمان سال نمایشی در شهر موناکو در جنوب شرقی فرانسه برگزار کرد.
ایلی صعب (الي ساب) اولین طراح لبنانی بود که برای یک برنده جایزه اسکار لباس طراحی می کرد، او در سال 2002 برای هال بری، برنده اسکار لباس طراحی کرد و پس از آن به شهرت بسیار رسید.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران a