مد متحرک در زیر زمین های تهران

اما وضعیت به زودی تغییر کرد و آن زمانی بود که فروشنده زبردست ...

12 مـرداد 1392   خانه مد ایران    نویسنده: سرویس خبر و گزارش   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد - یک قانون قدیمی است که می گوید هرکجا تقاضا باشد عرضه نیز همانجاست. این قانون قدیمی را چرا مطرح کردم! خوب حتما با مترو آشنایی دارید ، البته متروی تهران را می گویم و اینجا منظورم الزاما مترو واگن ها و تاسیسات مترو نیست، بلکه پدیده خاصی است که در این مکان به گونه ای خاص اتفاق می افتد و برخی بدان ایراد می گیرند اما شاید چندان نیز ناخوشایند نباشد . این پدیده که می توانیم آن را " مد متحرک زیرزمینی بنامیم نمایش کالاهای مربوط به دنیای مد و زیبایی با برند های کمتر شناخته شده و حتی نام آشنا است .

( ببینید در این گزارش، موضوع اصالت کالاها نه اینکه مهم نیست اما ثانوی و ختی وضوعی غیر مرتبط محسوب می شود)

در بازار مد متحرک زیرزمینی تهران، بسیاری از اجناس توسط فروشندگان عرضه می شود، اما نکته این که از جمله اقلام پر طرفدار لوازم آرایشی و تزئینی است که فروشنده در فرصتی کوتاه نه تنها روش استفاده از آن را آموزش می دهد بلکه خریداران بالقوه می توانند همچون بینندگان نشسته بر صندلی های سالن های مد ، کاربری زیبایی آن را به عینه مشاهده کنند، می پرسید چگونه ؟ خوب ساده است ، با تبدیل فروشنده به مدل .

من به عنوان گزارشگر خانه مد هفته گذشته سری به بازار متحرک زیرزمینی زدم تا ببینم بر روی "کت واک" نقره ای واگن های مترو چه اجناسی عرضه می شود و چگونه. در کمال تعجب فروشنده ای رادیدم که کلاه گیس و گیره های موی چتری را عرضه می کرد، درمرحله اول به نظر نمی رسید مشتری های کم حوصله مترو با توجه به تعدد فروشگاه های گران قیمت عرضه کننده این اجناس توجه چندانی به محصولات این فروشنده داشته باشند اما وضعیت به زودی تغییر کرد و آن زمانی بود که فروشنده زبردست یکی از گیره موهای چتری را خود استفاده کرد و با اصرار یکی دیگر را زیر روسری خانمی میانسال قرارداد. نتیجه غیر قابل باور بود در عرض گذر از چهار ایستگاه، نیمی از گیره ها و بخش قابل توجهی از کلاه گیس ها فروخته شده بود و چندین سفارش روی دفترچه یادداشت فروشنده ثبت شده بود .

دیدید کت واک مترو کار خود را کرد...

از جمله ویژگیهای جالب دیگر این بازار متحرک مد زیرزمینی، اختصاص آن به واگن های ویژه بانوان است و اینکه هم فروشنده و هم خریدار در این واگن ها توجه بسیاری برای حفظ حریم ها از خود نشان می دهند، به ترتیبی که با هر بار توقف قطار در ایستگاه ها جریان نمایش و فروش لحظاتی متوقف می شود و پس از حرکت دوباره به جریان می افتد و یا نمایش و خرید هیچگاه در حضور مردانی که به اشتباه وارد واگن های بانوان شده اند اتفاق نمی افتد. البته نه اینکه در واگن های آقایان فروشندگان حضور ندارند ، نه ، بلکه در این واگن ها عرضه محدود شده است به باطری قلمی روان نویس و چراغ قوه و اقلامی از این قبیل !

خانه مد ایران a