خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

آموزشی

خانه مد ایران

ترمیم کفش مردانه و کفش زنانه برای راحتی پا

خانه مد_ ترمیم کفش مردانه و کفش زنانه برای راحتی پاخانه مد_ ممکن است شما کفشی را که خریداری کرده‌اید، بنا به هر علتی پای شما را از ناحیه‌ای خاص اذیت کند. لازم نیست که حتما باید آن را تعویض کنید. بسیاری از افراد هستند که کفش خود را به کفاشی برده و یک یا دو بار آن را تعمیر می‌کنند. برخی دیگر ممکن است کفششان را تازه خریده باشند و نیاز به تعمیر نداشته باشد. اما برای راحتی بیشتر نیاز است که تغییراتی را در آن ایجاد کنند. تعویض کفی کفش مردانه، جا باز کردن یا به اصطلاح کشیدن کفش، تعویض بند، استفاده از برخی جوراب‌های خاص و برخی چیزهای دیگر همگی جزء مواردی هستند که ممکن است فرد بعد از خرید یک کفش انجام دهد. بسیاری از افراد هستند که به خاطر برخی موارد جزئی دیگر کفش خود را نمی‌‌پوشند. در حالی که با صرف هزینه اندک می‌توان برای مدت‌ها از آن کفش استفاده کرد. هر چند که برخی از افراد ممکن ااست به خاطر قالب و شکل خاص پای آنها، همیشه نیاز به انجام اینگونه تغییرات در کفش خود باشند. در ادامه به انجام برخی از این قبیل کارها برای راحتی استفاده از کفش اشاره می‌کنیم.

تعویض کفی کفش

ممکن است کفشی که شما خریداری کرده‌اید از کفی خوبی برخودار نباشد. به عنوان مثال، کفی آن از ضخامت لازم برخودار نباشد یا حتی بیش از حد صخامت داشته باشد. برای اینگونه موارد لازم نیست که کفشتان را عوض کنید. می‌توانید به کفاشی بروید . کفی آن را تعویض کنید. کفی کفش‌ها دارای ضخامت‌های مختلف بوده و کیفیت مواد به کار رفته برای ساخت‌شان متفاوت است. امروزه کفی‌های نرم ژله‌ای نیز در بازار وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید و معمولا در ابتدا احساس خوبی از راه رفتن دارید، اما استفاده از آنها در طولانی مدت ممکن است راه رفتن را برای شما سخت کند. امروزه حتی برخی از فروشگاه‌های مهم دستگاه‌هایی دارند که با ایستادن بر روی آنها به شما می‌گویند کدام بخش از کفش شما نیاز به اصلاح دارد. با این حال، معمولا نیازی به این چیزها نیست و شما می‌توانید تشخیص دید که که چه نوع کفی برای کفش‌تان مناسب است. لازم است که توجه شود کفی هر کفش نقش زیادی در سلامتی پا دارد و انتخاب نوع مناسب آن می‌تواند به سلامتی پا شما کمک کند.

جا باز کردن کفش

ممکن است کفشی را خریداری کنید، اما نیاز باشد تا مقداری جا باز کند. یا آنکه امکان دارد در ناحیه‌ای از پا مقداری بازتر شود. برای اینکار می‌توانید کفش را به کفاشی ببرید تا با استفاده از دستگاه مخصوص، راحتی کفش را برای شما بیشتر کنند. البته تمامی کفش‌ها این خاصیت را ندارند. بنابراین بهتر است آن را به کفاش نشان دهید تا بدانید آیا این امکان وجود دارد یا خیر. چرا که ممکن است این کار به برخی کفش‌ها آسیب برساند. البته می‌توانید وسیله‌ای را که با آن کفش را بازتر می‌کنند و به اصطلاح می‌کشند، بخرید. این کار زمانی ارزش دارد که کفش‌‌های شما معمولا به چنین چیزی نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، ممکن است به علت شکل پای شما، نیاز باشد که مقداری کفش‌تان از ناحیه پنجه پا بزرگتر کنید.

استفاده از پاشنه‌گیر

پاشنه گیر کفش مردانه

بسیاری از کفش‌ها هستند که از ناحیه پاشنه شما را اذیت می‌کنند. احتمالا افرادی را دیده‌اید که پاشنه آنها بخاطر کفش‌شان زخمی شده است. یکی از بهترین راهکارها استفاده از پاشنه‌گیر است. گاهی اوقات ممکن است که اندازه کفش مقداری از اندازه پا شما بزرگتر باشد، در این حالت پاشنه‌گیر می‌تواند تا حد زیادی به حفظ پا شما در کفش مردانه کمک کند. همچنین از این کار می‌توانید برای کفش‌های پاشنه بلند یا کفش‌هایی که شیب زیادی دارند، استفاده کنید.

جوراب‌های خاص بپوشید

اگر اندازه کفش مردانه شما مقداری از اندازه پا بزگتر است، می‌توانید از جوراب‌های ضخیم‌تر استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا سایز کفش با پا انطباق پیدا کند. البته باید دقت کرد که تا حدی می‌توان با این کار، بزرگ بودن اندازه کفش را برطرف کرد و چنانچه بیش از حد باشد، نمی‌توان با این کار مشکل را برطرف کرد. از طرفی برخی از مغازه‌های فروش لوازم ورزشی و کفش مردانه انواع مختلفی از اینگونه جوراب‌ها را دارند که می‌توانید استفاده کنید. استفاده از جوراب‌های ارتوپدی یکی از بهترین روش‌ها در این خصوص است. با این حال، باید توجه کرد که اگر کفش خود را برای فعالیت‌های ورزشی می‌خواهید، از این جوراب‌ها بیشتر می‌توانید استفاده کنید. چون در طولانی مدت نمی‌توان از این نوع جوراب‌ها برای پر کردن بزرگی سایز کفش استفاده کرد.

استفاده از پارچه‌های مخصوص

کفش‌ها ممکن است از ناحیه‌های مختلف مانند نوک انگشتان، پنجه پا یا پاشنه شما را اذیت کنند. این به شکل و قالب پای شما بستگی دارد. استفاده کردن از پارچه‌ها یا باندهای مخصوص می‌تواند اثرگذار باشد. به نحوی که با استفاده از آنها دور ناحیه‌ای که آسیب می‌بیند، را پوشش دهید. این کار تا حد زیادی از آسیب دیدن پای شما جلوگیری می‌کند. هر چند که دردسرهای خاص خود را نیز دارد.

محمد خطیب


خانه مد ایران
ادامه آموزشی
خانه مد ایران  
منظور از کاشت مژه‌ی هیدن یا اکستنشن نامرئی چیست؟
خانه مد ایران  
سایز استریم چیست؟
خانه مد ایران  
تاپستری چیست؟
خانه مد ایران  
از دکمه تا جیب، همه چیز در مورد مدل کت مردانه
خانه مد ایران  
چگونه دامن مدادى بپوشيم؟
خانه مد ایران  
باید و نباید‌های لباس پوشیدن برای مصاحبه کاری
خانه مد ایران  
راهنمای خرید ست ورزشی
خانه مد ایران  
برگزاری سومین دوره کارگاه آموزشی ساخت برند و فروش برای دیزاینر‌ها
خانه مد ایران  
ست های مردانه و اکسسوریهای آنها
خانه مد ایران  
چند نکته برای پوشیدن لباس‌های گلدار زنانه
خانه مد ایران  
اعلام سرفصل‌های کارگاه‌های آموزشی در بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر
خانه مد ایران  
برپایی کارگاه آموزشی "تاپلکس" بدون الگو در هتل هما
خانه مد ایران  
سعید حق‌مراد: خیاط کت مردانه، پادشاه خیاطان است
خانه مد ایران  
تاریخ انقضای لوازم آرایشی چقدر است؟
خانه مد ایران  
ارتباطات بازاریابی مد
خانه مد ایران  
برپایی دوره 100 ساعته مدیریت مد و فشن
خانه مد ایران  
برپایی دوره‌های آموزشی مدیریت مد در ایران
خانه مد ایران  
برپایی بزرگ‌ترین گردهمایی ماشین‌آلات صنایع پوشاک
خانه مد ایران  
برپایی یک دوره آموزشی و نمایشگاه انفرادی در استان‌های مازندران و فارس
خانه مد ایران  
برگزاری کارگاه آموزشی تصویرسازی و تایپوگرافی برای پوشاک
خانه مد ایران  
مد را به‌عنوان یک رسانه قلمداد کنیم / یک طراح لباس حتماً باید خیاطی و الگوسازی بلد باشد / گفت‌وگو با الناز حدیدی
خانه مد ایران  
برپایی ژوژمان لباس عروس با تکیه بر الگوهای ترک
خانه مد ایران  
کارگاه یک روزه طراحی لباس مشاغل و کاربرد روانشناسی رنگ در آن
خانه مد ایران  
رویداد دانشجویی تهران در عرصه طراحی زیورآلات
خانه مد ایران  
اوت کوتور چیست؟ و تفاوت آن با آماده برای پوشیدن چیست؟
خانه مد ایران  
چگونه اسنیکرز رنگی و طرح دار داشته باشید؟
خانه مد ایران  
نکاتی برای ست کردن کفش با کمربند آقایان
خانه مد ایران  
نمایش هماهنگ لباس‌ها روی تن شما
خانه مد ایران  
این اشتباهات استایل شما را خراب می‌کنند!


سایر صفحات
5   4   3   2   1   


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a