سرمقاله     گالری های خانه مد     ویدیو     جشنواره     برندها      مصاحبه      گزارشات      دانلود متن، عکس و تصویر      عضویت      درباره ما      نقشه سایت   نیازمندی ها  
اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما

KHANEMOD.COM
مقالـات

چگونه توليدانبوه جهاني براي گسترش توليد صنعتي مد بكارگرفته شد؟

خانه مدایرانی- 1)بالارفتن ميزان صادرات  داد و ستد پوشاك ارزان قيمت.
 بين  سال هاي ١٩٨٠تا١٩٩٦ توليد دركشورهاي صنعتي كاهش يافت.با اين حال اين روند دركشورهاي درحال توسعه مانند اندونزي و بنگلادش روند معكوس گرفته و توليد در آنها گسترش يافت و رونق گرفت. درسال ٢٠٠٥ باصدورقوانين خاص از طرف موسسه (MFA) محدوديت هايي خاص براي صدور تكنولوژي و منسوجات درصادرات گذاشته شد وأين امرباعث چرخش كشورهايي همچون بريتانيا به سمت بازار ارزان قيمت آسيا و كشورهاي در حال توسعه بود كه امكان تهيه منسوجات ارزان قيمت با كيفيت مطلوب و دستمزد پايين استخدام نيرو در آنها مهيأ بود.در اين كشورها مي شد نيروي كار ارزان با دستمزد اندك رابهمراه منبع منسوجات ارزان قيمت در كنار هم داشت كه اين امر هزينه ها را به شكل قابل توجهي پايين مي آورد.
٢)اثر حذفي : با اين نگرش و عملكرد بازار توليد انبوه صنعتي بريتانيا تقسيم شد به مد در شاخه لباس و ملزومات و وسايل لوكس و شيك كه شروع به توليد براي خريداران ثروتمند وعاشق تجمل در كشورهاي در حال توسعه داشتند.
٣)اين امر در عملكرد طراحان چه تأثيري گذاشت ؟درنتيجه اين تغيير كلان كه در شكل توليد صنعتي و ديگر شكل هاي آن بوقوع پيوست ،طراحاني كه نمي توانستند خودشان توليد كنند يا در عرصه مد بريتانيا بمانند يا كارو فعاليت خود را به كشورهاي ديگر منتقل كردند و يا كلن از صنعت مد كنار رفتند و يا شغل ديگري برگزيدند.
٤)تاثيراين روش در صنعت:پيش بيني كنندگان مد اين روند را اينچنين تعريف مي كنند كه با ادامه اين روش دربريتانيا توليد از دست توليدكنندگان انبوه خارج شده و در دست خرده فروش ها قرارخواهد گرفت چرا كه نگرش بازار به سمت توليد ارزان  وارزان تَر است و به اين روش مدي شكل خواهد گرفت كه ارزان و بسيار بي ارزش و دم دستي خواهد بود.
ايده پردازي و مد تجاري
جايگاه يك طراح لباس چه در توليد كم تعدادوشخصي و چه در توليد انبوه و تجاري جايي مشخص است اما بابرتري يافتن و ارزش شدن سود تجاري بر ايده پردازي و كيفيت مرغوب اين جايگاه تغييركاربري داده و به يك ماشين كپي برداري صرف تبديل شده است. تأثير پذيري از خصيصه هاي توليد انبوه تجاري كه بر مبناي سودآوري در كوتاه ترين زمان شكل گرفته ممكن است در طولاني مدت باعث شكست  يك نام تجاري يا برند گردد چرا كه اساس قراردادن صرف سودآوري و فدا كردن كيفيت و ارزش براي سود بالا برند را نيز با خود به سقوط نو بودن و نوآوري داشتن خواهد كشاند.
بزرگ ترين توليد كنندگان و صادر كنندگان  امروزه كشورهايي چون :چين،هنگ كنگ،هند،ا يتاليا، پاكستان، فيليپين، تايلند، انگلستان و ايالات متحده آمريكا هستند.افزايش تعداد تعامل جهاني امروزه بعنوان يك امتياز برتر است كه با خود تغيير رويكرد در توليد را بوجود آورده كه در قلب خود يك فرهنگ واحد چند مليتي را دارد كه ساختارش با تمام فرهنگها در همخواني است .سهم اينترنت در اين داده پردازي با رشد سريع صفحات اجتماعي و بروزرساني ميليونها عكس و اطلاعات فرهنگي بسيار پر رنگ و با اهميت است.
در سال ١٩٨٤ مجموعه لباس هاي ايو سنت لورن در نمايشگاهي در پكن به نمايش درآمد درست يك سال بعد خيابان هاي پكن پرشد از هر آنچه مربوط به اين برند بود.آنها شروع كردند به ايده گرفتن از اين سبك غربي كه تا كنون برايشان از نزديك اجرا نشده بود.
اين تاثير و تاثرهمواره وجود دارد بعنوان مثال جياني ورساچه در مجموعه لباس عصر خود در كلكسيون بهار تابستان١٩٩٤از لباس ساري هندي ايده گرفته بود كه دوباره همان مجموعه در ٢٠٠٧ بازآفريني شد و يا كريستين ديور در مجموعه اي از لباس هاي خود از يقه هاي مردم ماسايي و آستين هاي كيمونوي ژاپني سود جستى يا ايده هاي جان گاليانو از فرهنگ ژاپن و بسيار بسيار نمونه هاي ديگر.شكل و صورت اصلي توليد جهاني پوشاك در مدل تجاري آن  فرهنگ چند سويه  را هدف قرار داده است كه با و يژگيهاي اكثرفرهنگ ها در تباين  است و ريشه هاي خود را در برگشت به بيست سال قبل  مي سازد.
زهره بیات


ادامه مقالـات
  مگر قحطی زده‌ایم؟!
  آموزش آنلاین طراحی لباس و اخذ مدرک از آکسفورد
  مدگرایی یا مد پرستی؟ مسئله این است!
   به بهانه روز ملی خلیج فارس/ نقش‌ بستن جریان‌های اجتماعی روی لباس
   نگاهی متفاوت به چرخه مد
  سایه مداد رنگی‌ خارجی‌ها بر مدهای داخل
  طراحی برای لباس
   روانشناسی و نشانه‌شناسی رنگ‌ها در پوشاک
  آيا چگونگي پوشيدن لباس روي شخصيت آدمي تاثير مي گذارد؟
  لباس هنری یا هنر پوشیدنی
  تاثیرگزاری هنر بر پوشش افراد جامعه
   نگاهی متفاوت به چرخه مد
  نباید در فضای مدرنیسم ماند
  اهدای امتیاز مالکیت معنوی خارج از نمایشگاه‌های مد و لباس
  آغاز فصل جوایز سینمایی هالیوود
  بهترین پارچه برای پائیز
  طراح بنای آرامگاه حافظ کیست؟
  نمایش کلکسیون جدید طراح سرشناس بلژیکی در هفته مُد پاریس
  دگمه سرآستین چیست؟
  هفته های مهم مد کدامند؟
  هفته مد چیست؟
  شناخت اطرافيان از روي رنگ لباس
  بدن و جواهرات
  مد متحرک در زیر زمین های تهران    اما وضعیت به زودی تغییر کرد و آن زمانی بود که فروشنده زبردست ...
  مد متحرک در زیر زمین های تهران     اما وضعیت به زودی تغییر کرد و آن زمانی بود که فروشنده زبردست ...
  ۷ اصل رنگی    رنگ ها و سلیقه زندگی ما-هر یک از ما برای لذت بردن از فضای محل زندگی مان علاقه ...
  زيبايي عين نيکي است    هر آنچه خوب و پسنديده است زيباست و هر آنچه زشت مي نمايد به روح افزوده شده
   طراحی معاصر    سال های اخیر در رویارویی با چالش های روز افزون در زمینه طراحی، راهکارهای طراحی جهانی به رشد ..
   ذهن زیبا ، اندام زیبا    طرز تفکر خود را تغییر دهید، تا بدنتان تغییر یابد. روانشناسان می گویند گفتگوهای درونی و افکار ...


سایر صفحات
4   3   2   1   


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ      وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!مد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
فروشگاه اینترنتی نعلبندان